Connect with us

Na sygnale

Lecą głowy za śmierć 2-latka z Chodzieży

Published

on

Jest ciąg dalszy sprawy tragicznej śmierci 2-letniego chłopca z Chodzieży. Teraz okazuje się, że policja i prokuratura wiedziały o nieprawidłowościach w tej rodzinie prawie pół roku temu, ale nic w tej sprawie nie zrobiły. Komendant powiatowy policji w trybie natychmiastowym został już odwołany. Zawieszony w czynnościach został także szef chodzieskiej prokuratury oraz jeden z asesorów.

Ustalono, że w październiku 2019 roku chłopiec trafił do szpitala w Chodzieży ze złamaną nogą. Lekarze zgłosili ten fakt policji, bo wszystko wskazywało na to, że złamanie nie jest efektem wypadku, lecz efektem przemocy ze strony opiekunów. Niestety wtedy nic w tej sprawie nie zrobiono.

Sprawę zabójstwa przejął Wydział dochodzeniowo-śledczy komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Aktualnie w chodzieskiej komendzie trwa wewnętrzna kontrola. Odwołanie komendanta chodzieskiej policji nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym.

Po południu jednostkę przejął kom. Piotr Gruszka , który pracował na stanowisku z-cy komendanta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak – rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sprawa z października i sprawa morderstwa zostały teraz połączone.Zajmuje się nimi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement