Lecą głowy za śmierć 2-latka z Chodzieży

Jest ciąg dalszy sprawy tragicznej śmierci 2-letniego chłopca z Chodzieży. Teraz okazuje się, że policja i prokuratura wiedziały o nieprawidłowościach w tej rodzinie prawie pół roku temu, ale nic w tej sprawie nie zrobiły. Komendant powiatowy policji w trybie natychmiastowym został już odwołany. Zawieszony w czynnościach został także szef chodzieskiej prokuratury oraz jeden z asesorów.

Ustalono, że w październiku 2019 roku chłopiec trafił do szpitala w Chodzieży ze złamaną nogą. Lekarze zgłosili ten fakt policji, bo wszystko wskazywało na to, że złamanie nie jest efektem wypadku, lecz efektem przemocy ze strony opiekunów. Niestety wtedy nic w tej sprawie nie zrobiono.

Sprawę zabójstwa przejął Wydział dochodzeniowo-śledczy komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Aktualnie w chodzieskiej komendzie trwa wewnętrzna kontrola. Odwołanie komendanta chodzieskiej policji nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym.

Po południu jednostkę przejął kom. Piotr Gruszka , który pracował na stanowisku z-cy komendanta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak – rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sprawa z października i sprawa morderstwa zostały teraz połączone.Zajmuje się nimi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart