Connect with us

Na sygnale

Ksiądz razem z policjantami zatrzymywał samochody

Published

on

Dzisiaj swoje imieniny obchodzi św. Krzysztof, patron wszystkich kierowców. W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej przeprowadzili akcję profilaktyczno – edukacyjną na drodze. W akcji uczestniczył tradycyjnie jednej z wałeckich księży.

Św. Krzysztof to patron kierowców i podróżujących. Jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych. Co roku, tego dnia policjanci wałeckiej drogówki, w ramach działań na drodze, organizują wspólnie z kapelanem policjantów bratem Piotrem Nowakiem działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców i podróżujących.

Tradycyjnie na Pl. Wolności w Wałczu przy Urzędzie Miasta zorganizowane zostały działania, podczas których policjanci w białych czapkach zatrzymywali do kontroli drogowej pojazdy. Mundurowi przypominali o dzisiejszym święcie związanym z patronem kierowców i podróżujących.

– Dzisiaj zamiast działań represyjnych były niespodzianki, dla tych kierowców, którzy nie popełnili wykroczenia drogowego bądź popełnili drobne wykroczenie. Były zapach do aut, drewniane anioły na szczęście, pakiet ulotek. Dla najmłodszych podróżujących pluszowy Gustaw z kampanii „Mamo, tato zapnij mnie!”. Kilka słów skierował do kierowców kapelan policyjny brat Piotr. Apelując o rozwagę i życzył bezpieczeństwa zarówno kierowcom jak i pasażerom, wręczając przy tym słodkie pierniki – mówi mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Wśród kierowców nie było dzisiejszego solenizanta, Wszyscy uczestniczący w działaniach kierowcy z uśmiechem na ustach opuszczali miejsce dzisiejszej kontroli drogowej.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Śmiertelny wypadek w Okalińcu

Published

on

By

KPP Piła

Kolejny śmiertelny wypadek na DK nr 10 w Okalińcu. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 20.00.

Z pierwszych informacji przekazanych przez policję wynika, że doszło tam do bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

-68-letni kierowca Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo kierowcy Mercedesa, który poruszał się drogą nr 10 z Piły w kierunku Bydgoszczy. W wyniku tego doszło do zderzenia obu tych pojazdów – informuje sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W mercedesie prócz kierowcy jechała jeszcze dwójka dzieci. Trafiły one do szpitala. Wypadku nie przeżył 68-letni kierowca Renault.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny pożar w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Tragiczny pożar w Pile. Nie żyje jedna osoba.

Strażacy wezwanie do pożaru otrzymali o godz. 18.28. Na miejsce zostało zadysponowanych 6 zastępów straży pożarnej z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Pile.

Po przyjeździe strażacy zastali pożar opuszczonego budynku, gdzie języki ognia wychodziły na zewnątrz.

Po przeszukaniu pomieszczeń strażacy w środku znaleźli zwęglone ciało. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy to ciało kobiety czy mężczyzny.

Na miejscu pracują policyjni technicy oraz prokurator.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement