Connect with us

Wiadomości

Już w ten weekend w powiecie pilskim

Published

on

Polecamy na najbliższy weekend, emocji sportowych nie zabraknie. 
 

SOBOTA, 24 września:
Godz. 10.00 – w Jeziorkach ruszy VI rajd Graniczny. Udział wezmą kijkakrze, rowerzyści, dołączyć mogą także biegacze. Zapisy od godz. 9.00 do 10.00.
O godz. 13.30 – kobieca piłka nożna na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Mecz ligowy rozegra Kobiecy Klub Piłkraski Powiat Pilski, który zmierzy się z MKS Kania Gostyń.
O godz. 15.00 w Śmiłowie rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pilskiego o Puchar Starosty Pilskiego w Kolarstwie Szosowym. Zapisy od godz. 13.00 do 14.30 w świetlicy w Śmiłowie. W sobotę zawodnicy będą konkurować w jeździe indywidualnej na czas. Runda Śmiłowo-Brodna-Śmiłowo.
Godz. 16.00 – Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile – siatkówka III liga – mecz LOMS JOKER Piła – Powiat Pilski z TSK orzeł Osiek.
Godz. 17.00 – Mecz ligowy MKP Powiat Pilski z Noteć Miasteczko na Stadionie Powiatowym przy Okrzei  w Pile.
NIEDZIELA, 25 września:
Godz. 9.39 w pobliżu restauracji Stolarnia w Pile startuje Bieg “Kryptonim Szare Szeregi” na terenie Nadleśnictwa Kaczory dla upamiętnienia powstania Szarych Szeregów.
Dystans: 1939 m – bieg i marsz POKOLENIOWY – (do przebycia zarówno przez biegaczy, chodziarzy jak i osoby na wózku, bez limitu wieku).
9390 m – bieg GŁÓWNY oraz rajd #ChodzęBoLubię (od 16 roku życia). Opłata startowa: 49 zł.
Godz. 12.00 – Drugi dzień Mistrzostw Powiatu Pilskiego o Puchar Starosty Pilskiego w Kolarstwie Szosowym. Starty wspólne.
Zapisy od godz. 10.00 do 13.30 świetlica wiejskiej w Brodnej.
Godz. 14.00 – Piknik II Święto Dyni w Dobrzyniewie, w gminie Wyrzysk. Zaprasza KGW Dobrzyniewo.
Godz. 15.00 – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujściu Marek Kamiński zaprasza na turniej piki nożnej upamiętniający Marka Genderę i Waldemara Krzeszewskiego. Turniej odbędzie się na boisku na Osiedlu Górnym w Ujściu.
Większość wydarzeń wspiera Powiat Pilski Straostwo Powiatowe w Pile.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Powstanie Powiatowe Centrum Stomatologii

Published

on

By

Już za kilka miesięcy kosztem 1 mln złotach powstanie  Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla dzieci i młodzieży. Będzie miało siedzibę na parterze budynku Zespołu Szkół przy Teatralnej.

Obecnie działa już tam gabinet stomatologiczny. Obok zagospodarowane zostanie duże pomieszczenie na drugi gabinet stomatologiczny, do tego gabinet rentgenowski, także zdjęcia tomografem i cefalometryczne zębów. Ma powstać także rejestracja.

Do centrum stomatologicznego będzie osobne wejście i nie będzie trzeba przechodzić przez szkolny korytarz. Całość ma mieć ok. 100 m2, w drugim gabinecie będzie drugi stomatolog.

Przetarg na prace remontowe ma być ogłoszony w lutym. Od 1 września tego roku najpóźniej ruszy leczenie i profilaktyka. Gabinet chce wyjść z ofertą profilaktyki także dla dzieci z podstawówek w gminach powiatu, w Pile także.

Advertisement

Przede wszystkim skrócą się kolejki, bo teraz to kilka miesięcy. Leczenie w ramach kontraktów NFZ. Powiat łącznie przekazał już 1,6 mln zł na powstanie tego centrum, włącznie z pierwszym gabinetem.  Niewykluczone, że będzie się starał kolejne punkty pomocy stomatologicznej ze środków Ministerstwa Zdrowia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading