Connect with us

Na sygnale

Groźny wypadek w Tarnówce. Na miejscu LPR

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Groźny wypadek w Tarnówce w powiecie złotowskim. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

-Około godziny 13.00 dyżurny KPP Złotów został powiadomiony o wypadku w zakładzie produkcji tektury w Tarnowie. Pracownik tej firmy doznał złamania nogi oraz innych obrażeń w wyniku wciągnięcia nogi do maszyny- mówi Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

W chwili zdarzenia 21-letni mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na obrażenia został zabrany przez LPR do szpitala. Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia zajmują się policjanci z KP w Tarnówce.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement