Connect with us

Na sygnale

Groził pracodawcy spaleniem firmy

Published

on

Dramatyczne chwile w jednej z pilskich firm. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 39-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna wtargnął do siedziby firmy, rozlał substancję łatwopalną na biurko byłego pracodawcy, żądając pieniędzy. Jednocześnie groził podpaleniem. Zaczął też grozić pracodawcy nożem.

11 października br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile został poinformowany, że na terenie jednej z firm mającej siedzibę na terenie Piły doszło do zdarzenia i potrzebna jest pomoc. Zdenerwowany rozmówca nie przekazał szczegółów. W związku z tym błyskawicznie na miejsce zostały skierowane patrole z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego.

Na miejscu kryminalni ustalili, że do jednej z pilskich firm, do biura właściciela, wtargnął zdesperowany mężczyzna. Rozlał na biurko substancję łatwopalną, wyjął z kieszeni zapalniczkę i zagroził, że podpali biuro swojego byłego szefa. Dodatkowo mężczyzna wyciągnął nóż i groził uszkodzeniem ciała. Po chwili uciekł w nieustalonym kierunku. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Kryminalni błyskawicznie zebrali niezbędne informacje. Funkcjonariusze ustalili, że zdesperowany mężczyzna porusza się pojazdem osobowym po ulicach Piły. Zintensyfikowane i zdecydowane działania policjantów doprowadziły do szybkiego ujęcia sprawcy. Po około pół godziny od zdarzenia, desperat był już w rękach pilskich kryminalnych. Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę przy ulicy Bydgoskiej w Pile. Trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut gróźb oraz uszkodzenia mienia. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 5 lat.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Silnie powiało w pow. chodzieskim

Published

on

By

21 maja 2022 roku z powodu bardzo silnego wiatru, który przeszedł przez powiat chodzieski, strażacy musieli interweniować 15 razy.

W usuwanie skutków silnego i porywistego wiatru zaangażowani byli strażacy zarówno zawodowi jaki ochotnicy praktycznie z całego powiatu chodzieskiego. Odnotowano łącznie 15 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Zdecydowana większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych drzew i gałęzi, które tarasowały drogi.

Strażacy musieli też zabezpieczać uszkodzone przez wichurę dachy czy usuwać drzewa, które uszkodziły pojazdy osobowe.

W działaniach brały udział zarówno jednostki PSP z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Chodzieży jak i OSP z: OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Milcz, OSP Heliodorowo, OSP Próchnowo, OSP Zbyszewice, OSP Lakowo.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Komenda Powiatowa PSP w Pile ma już 30 lat

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dzień Strażaka, 30-lecie JRG KP PSP nr 1  w Pile oraz podpisanie umowy na budowę OSP w Bądeczu były tematami dzisiejszej wizyty w naszym mieście wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Pile powstała w 1992 roku. Wtedy niczym nie przypominała tej która jest aktualnie.

-Mieliśmy wtedy stare samochody strażackie, a teraz mamy najnowocześniejsze w kraju. To duży skok technologiczny – mówi mł. bryg. Paweł Kamiński – z-ca Komendanta Powiatowego KP PSP w Pile.

Przez te wszystkie lata zmieniła się też specyfika działania strażaków. Kiedyś wyjeżdżali oni głównie do pożarów. Teraz większość to wyjazdy do wypadków komunikacyjnych czy pomocy medykom i policji.

Na uroczystość zostało zaproszonych wielu gości. Wśród nich m.in. poseł Marta Kubiak, poseł Krzysztof Czarnecki, starosta pilski Eligiusz Komarowski, a także były komendant PSP w Pile Ryszard Urbański i Rafał Mrowiński.

W trakcie uroczystości zasłużonym strażakom wręczono pamiątkowe medale oraz awanse na wyższe stopnie.

Advertisement

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał także umowę na budowę remizy OSP w Bądeczu. Na początku stycznia br. remiza wraz z wyposażeniem i wozem bojowym spłonęła. Przyznana dotacja na jej odbudowę i nowy sprzęt dla druhów z OSP wynosi 1 920 000 zł. Środki pochodzą z rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

 

Continue Reading
Advertisement