Connect with us

Na sygnale

Głupi żart 22-latka

Published

on

Ponad 30 policjantów, przewodnik z psem tropiącym, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei poszukiwali przez całą noc 22 – letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna umieścił wpis na portalu społecznościowym sugerujący, że chce popełnić samobójstwo, jednocześnie żegnając się ze swoim synem. Nad ranem okazało się, że mężczyzna chciał przestraszyć rodzinę i dlatego tak postąpił. Żartowniś wrócił sam do domu. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu wysoka kara grzywny.

18 października br. w godzinach wieczornych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymali informację, że młody mieszkaniec Piły na jednym z portali społecznościowych umieścił wpis na swoim profilu, informując, że chce popełnić samobójstwo, jednocześnie żegnając się z synem. Rodzina mężczyzny również poinformowała o tym fakcie. W związku z tym funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do działania.

Dla policjantów z pilskiej komendy ogłoszono alarm. Na miejsce działań skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, policjanci dzielnicowi oraz mundurowi z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, a także przewodnik z psem tropiącym. W działania zaangażowani byli również funkcjonariusze ze Straży Ochrony Kolei. Niepokojące informacje na portalu społecznościowym powodowały, że w prowadzonych poszukiwaniach coraz większą rolę zaczął odgrywać czas.

Lecz mimo upływających godzin, biorący udział w poszukiwaniu osoby nie traciły nadziei na odnalezienie młodego mężczyzny. Bardzo szczegółowo przeszukane zostały poszczególne sektory miasta. Rano policjanci otrzymali informację, że poszukiwany mężczyzna wrócił sam do domu. W rozmowie z policjantami 22-letni mieszkaniec Piły oświadczył, że wcale nie chciał sobie nic zrobić, po prostu chciał nastraszyć swoją rodzinę. Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 22-letniemu mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile ostrzegają, że osoby, które w taki sposób postąpią, będą ponosiły konsekwencje. Należy pamiętać, że wzywając lub informując bezpodstawnie organy ścigania, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę pomocy będzie potrzebowała, a do której w wyniku żartu i nieodpowiedzialnego zachowania, patrol Policji nie dotarł.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement