Gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży z powiatu pilskiego

W Zespole Szkół przy ul. Teatralnej w Pile otwarto Gabinet Stomatologiczny. Inwestycję sfinansował Powiat Pilski. Kosztowała prawie 500.000 złotych.

Przed laty w murach szkoły funkcjonował stary gabinet dentystyczny, jednak ten nie ma z nim nic wspólnego.

To już nie jest ten sam gabinet, z ubiegłych lat. Gabinet będzie zapewniał świadczenie leczenia i opieki dentystycznej na światowym poziomie – mówi Piotr Halama, dyrektor Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile.

W tej chwili gabinet spełnia wszystkie światowe wymogi. Został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia. Jak zapewnia lekarz dentysta, dzieci i młodzież siadając na fotel, nie muszą się bać, że coś będzie ich bolało. Tutaj nawet znieczulenie podawane będzie komputerowo bez udziału igły.

To bardzo ważne, bo jak mówi doktor, stan uzębienia dzieci i młodzieży , delikatnie mówiąc nie należy do najlepszych.

Obecny stan jamy ustnej i zębów wśród uczniów jest tragiczny. Wiele dzieci jest pod tym względem zaniedbanych, często zgłaszają się do dentysty na ostatnim etapie, kiedy pozostaje już tylko usunięcie zęba. Zwiększamy dostępność leczenia stomatologicznego właśnie po to, aby takie sytuacje nie miały miejsca. Sprzęt najwyższej jakości, w który wyposażony jest nasz gabinet, pomoże przełamać bariery dentofobii i wcześniejszych nieprzyjemnych doświadczeń związanych z leczeniem zębów. Mamy nowoczesny, niezawodny fotel produkcji amerykańskiej, a także sprzęt to radiowizjografii, dzięki czemu nie będzie potrzeby odsyłania pacjentów na zdjęcia poza gabinetem – mówi doktor Simon Nowak – lekarz dentysta, który będzie pracował w Zespole Szkół przy Teatralnej.

Dostosowanie pomieszczeń na potrzeby Gabinetu oraz jego wyposażenie zostało sfinansowane z budżetu Powiatu Pilskiego.

Otwieramy dziś pierwszy gabinet stomatologiczny dla uczniów szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Dzięki kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia będą mogły z niego korzystać także inne dzieci i młodzież z naszego powiatu – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

 

Z usług gabinetu będą mogły skorzystać dzieci i młodzież nie tylko z terenu Piły, ale i całego powiatu pilskiego. Co ważne: gabinet będzie także czynny w soboty, by umożliwić dzieciom i im rodzicom dotarcie na leczenie bez zarywania szkoły.

Fizycznie pierwsi młodzi pacjenci zasiądą na fotelu dentystycznym z początkiem września.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart