Connect with us

Wiadomości

Dzikie Przełaje i Pin Up w Dobrzycy

Published

on

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobrzyca” nie zwalnia tempa! Już 9 lipca w sobotę w Dobrzycy odbędą się dwie bardzo interesujące imprezy, które będą jednocześnie wiązały się z jubileuszem 5-lecia Stowarzyszenia! Wszystko to będzie się działo w magicznym Amfiteatrze Leśnym.

O 10.00 wystartuje II Charytatywny Bieg Dzikie Przełaje, który oferuje dwie trasy (ok. 10 km) Dla Dzików, która zawiera elementy rzeczne i bagniste” oraz „Sucha Stopa, która te elementy omija”. Bieg dedykowany jest wsparciu Lenki Bajer ze Starej Łubianki. Uczestnicy otrzymają niesamowitą dawkę endorfin, a po biegu mogą liczyć się na ciepły poczęstunek i spędzenie czasu wśród osób, które kochają bieganie i pomaganie innym!

-W ubiegłym roku bieg cieszył się dużym powodzeniem, a na mecie ubłoceni zawodnicy byli przeszczęśliwi. Zebraliśmy ponad 9 000 zł dla Lenki. Liczymy, że i w tym roku uda nam się to powtórzyć. Zapraszamy! – mówi współorganizator biegu Przemysław Malinowski.

Bieg wspierają OSP Stara Łubanika, KGW Stara Łubianka oraz KGW Dobrzyczanki – Cuda Wianki.

Po tej niesamowitej dawce endorfin, organizatorzy zapraszają na kolejną dawkę pozytywnych emocji, czyli Letnią imprezę retro w stylu PIN UP w Dobrzycy! Imprezę poprowadzi zaprzyjaźniony z Dobrzycą Krzysztof Belak, który miał okazję rozbawić do czerwoności uczestników Finału WOŚP w Dobrzycy.

Advertisement

Dźwięki muzyki płynące po Amfiteatrze Leśnym w Dobrzycy, otulą gości i wprowadzą w niesamowity nastrój PIN UP.

-Zaczynamy o g. 19:00. Zachęcamy do wpisania się ubiorem w styl PIN UP, ponieważ przeprowadzimy konkurs i nagrodzimy zwycięzców. Specjalny strój nie jest obligatoryjny, ale mile widziany – mówi prezes Stowarzyszenia i Sołtys Dobrzycy Julita Lehmann.

Na miejscu będą działały punkty gastronomiczne, a organizatorzy szykują wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia.

-Już się nie możemy doczekać tych wydarzeń. Cieszymy się, że możemy wspólnie z naszymi mieszkańcami i gośćmi spędzić aktywnie całą sobotę i dzielić się radością 5-lecia istnienia naszego Stowarzyszenia. Warto wspomnieć, że imprezę PIN UP wspiera finansowo Gmina Szydłowo – dodaje współorganizator Paweł Kądziela – Radny Gminy Szydłowo.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Mikołajki na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Punktualnie o godz. 17.00 rozpoczęły się Mikołajki na Stadionie Powiatowym w Pile.

Wszystkich przywitał starosta pilski Eligiusz Komarowski, a następnie nastąpiło uroczyste rozświetlenie choinki.

Scenę zawładnęły dzieci i młodzież z klubu piosenki Esti. Dzieci mogą sobie zrobić zdjęcie z Elfami, a już niebawem na stadion przybędzie Święty Mikołaj, który przygotował dla najmłodszych słodkie upominki.

Dzisiaj też ruszyło bezpłatne lodowisko.

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Kiermasz świąteczny w Wyrzysku

Published

on

By

3 grudnia w Wyrzysku odbył się kiermasz świąteczny rozpoczynający magiczny, bożonarodzeniowy czas.

Imprezę rozpoczęło otwarcie Jadłodzielni, która znajduje się przy Klubie Miejskim w Wyrzysku. Obiekt powstał w ramach konkursu „Wielkopolskie Jadłodzielnie” pod nazwą „Podziel się jedzeniem” z „Programu ograniczenia marnowania i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025″.

Wśród stoisk nie zabrakło przepięknych rękodzieł, które są godne podziwu talentu ich wykonawców. Najmłodszych zaciekawił spektakl teatralny “Nowa praca Świętego Mikołaja”. Odbył się też koncert kolęd, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu “List do Świętego Mikołaja”, który dzieci napisały w gwarze krajeńskiej.

Na Jarmarku obecni byli m.in.:  Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego , Jarosław Maciejewski – Radny Województwa Wielkopolskiego , Eligiusz Komarowski Starosta Pilski, radny Rady Powiatu w Pile Almuetaz Bellah Nasrullah oraz radni Rady Miejskiej w Wyrzysku.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement