Connect with us

Wiadomości

Dzikie Przełaje i Pin Up w Dobrzycy

Published

on

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobrzyca” nie zwalnia tempa! Już 9 lipca w sobotę w Dobrzycy odbędą się dwie bardzo interesujące imprezy, które będą jednocześnie wiązały się z jubileuszem 5-lecia Stowarzyszenia! Wszystko to będzie się działo w magicznym Amfiteatrze Leśnym.

O 10.00 wystartuje II Charytatywny Bieg Dzikie Przełaje, który oferuje dwie trasy (ok. 10 km) Dla Dzików, która zawiera elementy rzeczne i bagniste” oraz „Sucha Stopa, która te elementy omija”. Bieg dedykowany jest wsparciu Lenki Bajer ze Starej Łubianki. Uczestnicy otrzymają niesamowitą dawkę endorfin, a po biegu mogą liczyć się na ciepły poczęstunek i spędzenie czasu wśród osób, które kochają bieganie i pomaganie innym!

-W ubiegłym roku bieg cieszył się dużym powodzeniem, a na mecie ubłoceni zawodnicy byli przeszczęśliwi. Zebraliśmy ponad 9 000 zł dla Lenki. Liczymy, że i w tym roku uda nam się to powtórzyć. Zapraszamy! – mówi współorganizator biegu Przemysław Malinowski.

Bieg wspierają OSP Stara Łubanika, KGW Stara Łubianka oraz KGW Dobrzyczanki – Cuda Wianki.

Po tej niesamowitej dawce endorfin, organizatorzy zapraszają na kolejną dawkę pozytywnych emocji, czyli Letnią imprezę retro w stylu PIN UP w Dobrzycy! Imprezę poprowadzi zaprzyjaźniony z Dobrzycą Krzysztof Belak, który miał okazję rozbawić do czerwoności uczestników Finału WOŚP w Dobrzycy.

Dźwięki muzyki płynące po Amfiteatrze Leśnym w Dobrzycy, otulą gości i wprowadzą w niesamowity nastrój PIN UP.

Advertisement

-Zaczynamy o g. 19:00. Zachęcamy do wpisania się ubiorem w styl PIN UP, ponieważ przeprowadzimy konkurs i nagrodzimy zwycięzców. Specjalny strój nie jest obligatoryjny, ale mile widziany – mówi prezes Stowarzyszenia i Sołtys Dobrzycy Julita Lehmann.

Na miejscu będą działały punkty gastronomiczne, a organizatorzy szykują wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia.

-Już się nie możemy doczekać tych wydarzeń. Cieszymy się, że możemy wspólnie z naszymi mieszkańcami i gośćmi spędzić aktywnie całą sobotę i dzielić się radością 5-lecia istnienia naszego Stowarzyszenia. Warto wspomnieć, że imprezę PIN UP wspiera finansowo Gmina Szydłowo – dodaje współorganizator Paweł Kądziela – Radny Gminy Szydłowo.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Mikołaj przypłynął kajakiem!

Published

on

By

W sobotę, 3 grudnia,  spadł lekki śnieg, więc Mikołaj w asyście trzydziestu kajakarzy wypłynął na Gwdę.

Na pilskiej Wyspie spotkał grupę dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego. Dzieciaki otrzymały z jego rąk prezenty, kajakarze dostali upominki od młodzieży, a wszyscy zostali poczęstowani gorącą czekoladą przez niezastąpionego Wyspiarza.

Wodniacy nie oglądając się za siebie popłynęli dalej, aż do Motylewa skąd kajaki i uczestników zwieziono do bazy. Tam ognisko, gorący poczęstunek i losowanie wzajemnie przygotowanych drobnych upominków. Świetna atmosfera, dobry humor i sprzyjająca pogoda – to jest to, co kajakarze lubią najbardziej.

Następne spotkanie na wodzie – dopiero w przyszłym roku ;), na Trzech Króli, czyli za miesiąc!

Zapraszamy, do zobaczenia.

Advertisement

Joanna Piotrowska

Prezes Klubu Kajakowego PTTK Gwda w Pile

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement