Connect with us

Wiadomości

Dzień Dziecka w Pilskim Muzeum Wojskowym

Published

on

Z okazji Dnia Dziecka Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza dzieci z rodzicami na trzecią edycję wojskowej przygody!!!

-Jak co roku stawiamy na aktywne, rodzinne spędzenie tego wyjątkowego dnia. Wykonacie wspólnie kolejną misję bojową w terenie. Wśród tych, którzy powalczą o zaliczenie wszystkich zadań rozlosujemy atrakcyjne nagrody!!! Dodatkowo wystawa sprzętu wojskowego oraz grochówka z kuchni polowej- mówi Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.
Dzień Dziecka w Pilskim Muzeum Wojskowym już 3 czerwca od godz. 14.00 do 18.00.
-Główną atrakcją o godz. 14:30 będzie prezentacja naszego nowego eksponatu, który wraca do domu !!! Zapowiadaliśmy, że to będzie rok wielkich powrotów. Po 3 dniach pracy przetransportowaliśmy do Piły coś ciekawego, związanego z historią militarną naszego miasta. Czy to będzie wóz opancerzony, czy samolot, a może czołg, na tą chwile jest to ŚCIŚLE TAJNE, dowiecie się dopiero o 14:30 – dodaje dyrektor.
Jak widać, zapowiada się wyśmienita zabawa.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement