Connect with us

Wiadomości

Dwa młode żubry w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie

Published

on

W miony wtorek w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie przyszedł na świat mały żuberek. Miesiąc wcześniej również pojawił się tam nowy mieszkaniec.

Oba młode żubry na razie dużo odpoczywają, ale stawiają już swoje pierwsze kroki. Na razie oba żubry dorastają pod bacznym okiem swoich mam, ale już w przyszłym roku żubry zostaną wypuszczone na wolność.

Wypuszczanie młodych do lasu w tak młodym wieku jest po to by mogły one zaadoptować się do nowych warunków i aby ich zachowania były jak najbardziej zbliżone do tych osobników, które żyją na wolności.

Oba młode żubry są zdrowe. Na razie nie mają jeszcze swoich imion. Wkrótce Dzika Zagroda ogłosi internetowy konkurs na ich imiona. Będą jednak musiały rozpoczynać się na litery “PO…”.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Zapraszamy do konkursu fotograficznego

Published

on

By

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią organizuje konkurs fotograficzny: “Kapliczki i krzyże przydrożne”. Konkurs, skierowany jest do mieszkańców powiatów: pilskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, wągrowieckiego i żnińskiego, rozpatrywany będzie w 3 kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie od 1 do 5 zdjęć własnego autorstwa wraz z wymaganymi załącznikami. Prace w formacie JPG nadsyłać można pocztą tradycyjną na nośnikach elektrycznych (adres: Muzeum Kultury Ludowej w Osieku n. Notecią, ul. Dworcowa 12, 89-333 Osiek n. Notecią), bądź mailowo na adres: konkurs@muzeum.pila.pl. Uroczyste podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się na imprezie plenerowej “Pożegnanie lata” we wrześniu 2023 r. Prace wyróżnione i nagrodzone oglądać będzie można na wystawie pokonkursowej. Szczegóły konkursu pod linkiem http://www.muzeum.pila.pl/edukacja.php?lang=pl&id_strony=34.

Termin nadsyłania prac do 14 sierpnia. Zapraszamy!

Continue Reading

Wiadomości

3 czerwca otwarcie nowego Placu Zabaw przy skateplazie

Published

on

By

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca, najmłodsi będą mogli skorzystać z najnowszego placu zabaw przy pilskiej skateplazie.

 

To jak do tej pory największy plac zabaw w Pile. Na otwarcie organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. W śród nich m.in. fotobudka, strefa dziecka, balonowe kreacje, wata cukrowa, popcorn, zabawy i konkursy dla dzieci i co najważniejsze sam plac zabaw.

Początek już o godz. 16.00 na plantach przy ul. Dąbrowskiego.

Advertisement
Continue Reading