Connect with us

Wiadomości

Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego otwarte!

Published

on

Otwarcie Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla Dzieci i Młodzieży to kolejny ogromny krok wykonany przez Powiat Pilski dla ochrony zdrowia najmłodszych mieszkańców gmin powiatu pilskiego.

Wszyscy pacjenci, w tym uczniowie szkół podstawowych i średnich do 18. roku życia mają tu zapewnione darmowe leczenie, w ramach kontraktów z NFZ.
Dokładnie w lipcu 2021 r. Powiat Pilski otwierał  pierwszy gabinet stomatologiczny na parterze budynku Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile Szkoła przy Teatralnej w Pile.
Było to nowatorskie przedsięwzięcie, w które z budżetu powiatu kosztowało pół mln złotych. Szybko okazało się, że potrzeby są ogromne, a kolejki do dentysty rosną.
-Zdecydowaliśmy więc o rozbudowie tego miejsca i radni Rady Powiatu podjęli decyzję o przekazaniu z budżetu 1 miliona zł na urządzenie centrum stomatologii z prawdziwego zdarzenia – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Dzisiaj otwarto kolejny gabinet. Łącznie w Zespole Szkół przy Teatralnej są już dwa gabinety stomatologiczne, pracownia RTG z tomografem komputerowym. Całe skrzydło budynku zostało wyremontowane i nowocześnie urządzone, jest także nowa recepcja, sanitariaty, pomieszczenie do sterylizacji narzędzi.
Co ważne leczenie zębów odbywa się na najwyższym poziomie, a lekarze stosują nowoczesne materiały i technologie.
Warto podkreślić, że do dzisiaj przyjęto tu już 1800 pacjentów, a ok. 20 tysięcy zostało objętych profilaktyką.
Rejestracja do centrum stomatologii odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 – 20.00, tel. 690-390-373.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement