Connect with us

Na sygnale

Areszt dla nożownika z Piły

Published

on

Sąd w Pile zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 20-letniego mężczyzny, który w miniony poniedziałek dźgnął nożem swoją 80-letnią babcię.

Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic przy ul. Roosevelta. Kiedy do mieszkania wróciła starsza kobieta, wnuczek wziął kuchenny nóż i zadał jej cios w brzuch.

80-latka ostatkiem sił zdążyła jeszcze podejść do pobliskiej przychodni. Tam wezwano karetkę pogotowia i zawiadomiono policję. Po przyjeździe policjanci zatrzymali wnuczka kobiety.

Jak poinformowała Magdalena Roman – prokurator rejonowy w Pile, mężczyzna nie przyznaje się do winy. Na razie trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu dożywocie.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar na pilskim Gładyszewie

Published

on

By

Po godz. 13.00 doszło do pożaru na pilskim Gładyszewie.

Strażacy otrzymali wezwanie do pożaru pozostałości roślinnych.

– Na miejsce zostały wysłane 3 zastępy straży pożarnej – relacjonuje Paweł Kamiński z KP PSP w Pile.

Właściciel posesji przy ul. Turkusowej nie mógł sobie poradzić z ogniskiem. Konieczna była interwencja strażaków.

Przypominamy, że w naszym powiecie obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ściółka ma około 10 % wilgotności, co odpowiada kartce papieru. Nawet najmniejsza iskra może doprowadzić do wielkiego pożaru.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Odnalazł się skradziony plac zabaw

Published

on

By

fot. FB

Dzięki czujności mieszkańców Piły oraz Policji udało się odszukać plac zabaw, który został skradziony w nocy z poniedziałku na wtorek. Na policję sam zgłosił się także złodziej.

Przypomnijmy, że plac zabaw był przygotowany do postawienia i leżał przy przedszkolu Velmilion przy ul. Sikorskiego. Jakież było zdziwienie dyrekcji i pracowników, kiedy we wtorek rano zauważyli jego brak.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jednocześnie pracownicy przedszkola zamieścili zdjęcie placu zabaw w mediach społecznościowych. Lawina ruszyła. To właśnie dzięki sygnałom od mieszkańców policja otrzymała informację, że plac zabaw znajduje się na terenie jednych z ogródków działkowych w Pile.

Pracownicy przedszkola pojechali w to miejsce i potwierdzili, że to ich plac. Policja zaczęła prowadzić swoje śledztwo.

Zupełne zaskoczenie przyszło po południu, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Pile stawił się 50-letni mężczyzna. To właśnie on zabrał plac zabaw i przewiózł go na swoją działkę.

Advertisement

-Sprawca tłumaczył się, że myślał, że plac zabaw jest wystawiony do utylizacji – mówi sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pobytu za kratkami.

Continue Reading