Connect with us

Wiadomości

40. urodziny Tygryska już za nami – Relacja

Published

on

40. Urodziny Tygryska za nami, pogoda jednak dopisała (rano kropiło), frekwencja również, całe rodziny przybyły na imprezę urodzinową.

O godzinie 14:30 przywitano wszystkich obecnych i krótko przybliżono program obchodów, następnie w rytmach muzyki z hangaru został wyprowadzony Tygrysek. Kolejnym punktem programu było podsumowanie ,,życiorysu” Jubilata oraz przypomnienie akcji dzięki, której wrócił do domu na pilskie lotnisko w 2009 roku.

Atrakcją, na którą wszyscy czekali był efektowny przelot samolotu odrzutowego F-16, dodatkowo wzbogacony wirażami i flarami. Takiego huku już dawno nie było nad Piłą.

Po pokazie wjechał wspaniały tort, który podzielono na prawie 200 porcji. około 17:00 rozpoczęło się spotkanie promocyjne z autorami książki “Niemieckie samoloty wojskowe w lotnictwie polskim 1918-1924” (tom II), które zgromadziło entuzjastów początków polskiego lotnictwa.

Advertisement

Impreza bardzo udana, pozostanie w pamięci uczestników na długo.

Już 8 czerwca nad pilskie lotnisko powróci Su-22!!!, którego przelot będzie główna atrakcją Dnia Dziecka z profilaktyką w Pilskim Muzeum Wojskowym.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement