Connect with us

Na sygnale

24 osoby ewakuowane po pożarze w Pile

Published

on

Mamy najnowsze informacje o porannym pożarze na ul. Ludowej w Pile.

Jak poinformował nas zastępca komendanta KP PSP w Pile st. kpt. Paweł Kamiński – pożar wybuchł o godz. 7.21. Na miejsce zostało zadysponowanych aż 5 zastępów państwowej straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 i nr 2 w Pile.

Strażacy zastali bardzo silne zadymienie poddasza. Z palącego się budynku ewakuowane zostały 24 osoby, w tym 3 dzieci. Zarządzanie Kryzysowe Miasta dla ewakuowanych mieszkańców podstawiło autobus.

Aktualnie trwa sprawdzanie czy budynek będzie nadawał się do zamieszkania. Władze miasta zapowiadają, że posiadają lokale zastępcze, gdzie ewentualnie będą mogli przenieść się lokatorzy.

Advertisement

Pierwsze informacje o pożarze TUTAJ.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek w Śmiłowie. Zderzyły się 2 pojazdy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Do poważnego wypadku doszło w piątek wieczorem na DK 10 w Śmiłowie.

Około godz.18.30 na ul. Pilskiej w Śmiłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

-Kierujący pojazdem Peugeot 307, 51-letni mieszkaniec m. Jeziorki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem jadącym przed nim, który ustępował pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ustępujący pierwszeństwa pieszemu to 34-letni kierowca  Audi A3 – informuje Olimpia Kubińska z KPP w Pile.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została  47-letnia pasażerka sprawcy z urazem nogi oraz bólem w klatce piersiowej. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Szkoła Policji w Pile od dzisiaj ma nowy sztandar

Published

on

By

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile ma od dzisiaj nowy sztandar. W południe na pl. Staszica w Pile rozpoczęła się uroczystość jego wręczenia, w której wziął udział m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Poprzedni sztandar służył Szkole Policji w Pile przez ponad 30 lat. Brał udział we wszystkich uroczystościach, w których brała udział pilska Szkoła Policji. Nowy został ufundowany przez Komitet Społeczny pod przewodnictwem ministra Grzegorza Piechowiaka.

Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru odbyły się na pl. Staszica przed budynkiem Szkoły Policji z pełnym ceremoniałem policyjnym.

Po wbiciu symbolicznych gwoździ, sztandar słuchaczom szkoły, przekazała komendant Szkoły Policji w Pile  podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Advertisement

Continue Reading