Connect with us

Na sygnale

12 kierowców po narkotykach i alkoholu

Published

on

Niestety wciąż część kierowców nie jest odpowiedzialnych, zarówno za siebie jak i innych. W czasie świąt oraz dzisiejszego poranka pilscy mundurowi wyeliminowali z dróg łącznie 12 kierowców na tzw. “podwójnym” gazie lub po zażyciu narkotyków.  W dwóch przypadkach kierujący nie tylko posiadali przy sobie narkotyki, ale również prowadzili swoje pojazdy pod ich wpływem.

Policjanci podczas długiego weekendu ujawnili ponad 120 przekroczeń dozwolonej prędkości. Aż w czterech przypadkach kierowcy stracili uprawnienia za jazdę z prędkością o ponad 50km/h większą, niż dozwolona na terenie obszaru zabudowanego.

Funkcjonariusze przebadali ponad 320 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas świątecznego weekendu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, Komisariatu Policji w Wyrzysku, Posterunku Policji w Łobżenicy, Ujściu oraz Białośliwiu wyeliminowali z dróg łącznie 8 kierowców.

Czterech z nich prowadziło swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 32-letni pilanin, który poruszając się w sobotnią noc samochodem marki Opel miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kolejnych dwóch mężczyzn kierowało pojazdami mimo obowiązującego ich sądowego zakazu.

Ostatnia dwójka została zatrzymana na terenie gminy Ujście oraz Wyrzysk. W pierwszym przypadku policjanci z Ujścia zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. Kierował nim 26-letni pilanin, który miał zatrzymane prawo jazdy w związku z wcześniejszym kierowaniem pod wpływem środków odurzających. Mundurowi przebadali mężczyznę testerem narkotykowym, który potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie. Policjanci sprawdzili również rzeczy osobiste i pojazd 26-latka. W plecaku, który należał do mężczyzny znajdowało się 180 gramów amfetaminy.

Advertisement

Z kolei na terenie gminy Wyrzysk funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę wobec kierującego Renault. Mundurowi potwierdzili tożsamość 36-letniego mężczyzny oraz fakt, że był on poszukiwany do odbycia kary 74 dni pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a wstępne badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziły obecność amfetaminy. Funkcjonariusze ujawnili również przy zatrzymanym kilka porcji amfetaminy.

We wtorek, w godzinach porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję „trzeźwy poranek”. Prowadząc kontrole w różnych miejscach mundurowi ujawnili kolejnych 4 nietrzeźwych kierowców.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement