Do Oficera Dyżurnego złotowskiej jednostki, dotarła informacja o uszkodzonej szybie w pojeździe zaparkowanym na parkingu przy targowisku miejskim w Złotowie. Właściciel uszkodzonego Opla poinformował również o tym, że z jego wnętrza zginęło kilkanaście rzeczy m.in. kable rozruchowe, linka holownicza, trójkąt ostrzegawczy oraz skrzynka z narzędziami.
Prowadzone przez złotowskich policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców miasta w wieku 21 i 22 lata. Ustalono, że obaj mieli związek ze sprawą włamania do auta. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich, mundurowi odnaleźli skradzione rzeczy z Opla oraz ujawnili wiatrówkę z nabojami CO2.
Podczas przesłuchania obaj Złotowianie przyznali się do kradzieży z włamaniem do auta. Złożyli też wyjaśnienia odnośnie strzelania z wiatrówki do szyb w pojazdach. Straty, które powstały w wyniku chuligańskiego wybryku i włamania sięgają blisko 5 tysięcy złotych.
Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.