Connect with us

Sport

Mikołaje są wśród nas!

Published

on

W niedzielę, 10 grudnia, klub KAMA Run z Czarnkowa po raz piąty zaprosił do udziału w charytatywnych biegu. Podczas tegorocznej edycji zbierano pieniądze na leczenie 11-letniej Ewy, która walczy z białaczką.

Miasto przeżyło istne oblężenie świętych Mikołajów, którzy na chwilę odstawili swoje sanie i postanowili spróbować swoich sił m.in. w biegu na dystansie 5 kilometrów oraz szybkim marszu nordic walking na dystansie 4 kilometrów – wyjaśnia inicjatorka biegu Katarzyna Baryczkowska i członkini klubu KAMA Run z Czarnkowa. “Tego dnia na czarnkowskim placu Wolności gościliśmy Mikołajów z całego regionu. Pojawili się sportowcy np. z Budzynia, Chodzieży, Drawska, Strzelc Krajeńskich, Wałcza, Piły, Stargardu a nawet Warszawy. Do rywalizacji przystąpiło ponad 300 osób i cho

aura nie dopisała, to gorące serca Mikołajów naprawdę podgrzały temperaturę w naszym mieście!”. Sportowe zmagania zaczęły się od biegu dla najmłodszych na dystansie 100 metrów oraz dla dzieci w wieku szkolnym, które miały do pokonania 400 metrów. Rozgrzewkę dla wszystkich dzieci przygotowały “KAMA Run-ki”, najmłodsi członkowie czarnkowskiego klubu. Po rozgrzewce przyszedł czas na bieg. I co tu dużo mówi

, małe Mikołajki i Mikołaje ku uciesze swoich rodziców oraz kibiców pognały, jak najszybciej do mety. Po zmaganiach najmłodszych sportowców przyszedł czas na starszych. Wesoły czerwony korowód ruszył w miasto, Mikołaje były wszędzie i naprawdę czu

Advertisement

było atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pomógł fakt, że każdy miał na sobie mikołajkową czapkę, ufundowaną przez sponsora, cho

część osób przywdziała własne wdzianko, przygotowane specjalnie na tę okazję. Poza Mikołajami i Mikołajkami pojawiły się więc też renifery oraz elfy. Dodatkowej energii do pokonania trasy dodała zawodnikom obecność pana Krzysztofa – taty 11-letniej Ewy, który życzył wszystkim dobrych wyników i dopingował zawodników. To dla niej właśnie biegliśmy – dodaje Katarzyna Baryczkowska. “W tym roku wsparliśmy Ewę, czarnkowiankę, która walczy z białaczką. Ewa niecałe dwa miesiące temu dowiedziała się, że choruje. Na co dzień uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2, ma wiele pasji, lubi gra

w tenisa, jeździ

na nartach. Wszystkie pieniądze zebrane podczas biegu przekażemy na jej leczenie” Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi mogli liczy

Advertisement

też na nagrody od sponsorów i anonimowych darczyńców oraz przepiękną statuetkę. Na zakończenie klub KAMA Run Akademia Biegowa Czarnków pragnie podziękowa

z całego serca wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy zaangażowali się w organizację biegu. To dzięki Wam mogliśmy pomóc małej mieszkance Czarnkowa. Dziękujemy wszystkim, że byliście z nami!

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Piłkarskie euro w PAP: korespondencje wideo, statystyki i reportaże z turnieju

Published

on

By

Odbiorcy serwisów Polskiej Agencji Prasowej dostaną korespondencje Macieja Białka i zdjęcia Leszka Szymańskiego – specjalnych wysłanników na piłkarski turniej w Niemczech. Nowością będą materiały wideo oraz programy Studia PAP. Dostarczymy też korespondencje o mistrzostwach z innych europejskich stolic.

W trakcie całego turnieju, a zwłaszcza po występach reprezentacji Polski, w serwisie PAP nie zabraknie opinii i komentarzy ekspertów, byłych piłkarzy czy trenerów. Regularnie będą się pojawiać materiały dokumentacyjne i statystyczne. W serwisie Infografika.pap.pl dostępne są statyczne i interaktywne grafiki związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy.

Bezpośrednie korespondencje z Niemiec, w tym bazy polskich piłkarzy w Hanowerze i wszystkich meczów biało-czerwonych, przekazywać będzie Maciej Białek, który od lat z bliska śledzi poczynania polskich piłkarzy, a Euro 2024 to już jego ósmy duży turniej w roli specjalnego wysłannika” – podkreśla Paweł Puchalski, szef Działu Sportowego w PAP.

Advertisement

Podczas mistrzostw w telewizyjnym Studio PAP będziemy prowadzić Raport Specjalny Euro 2024. Gośćmi studia będą dziennikarze i piłkarscy eksperci. Pierwszy program, jeszcze przed rozpoczęciem turnieju – w piątek o 13.00. Gościem będzie Maciej Białek, który opowie o atmosferze w polskiej kadrze.

Także w kolejnych dniach odbiorcy serwisów PAP mogą liczyć na jego korespondencje w wersji tekstowej i wideo. Tych ostatnich spodziewamy się szczególnie w dniach po spotkaniach reprezentacji Polski.

Oprócz red. Białka o piłkarskim euro dla PAP będą pisać z Berlina Berenika Lemańczyk, a z Monachium Iwona Pałczyńska. Berlińskie mecze sfotografuje Marcin Bielecki – fotoreporter PAP ze Szczecina. O reakcjach uczestników turnieju w ich ojczystych krajach informować będą korespondenci Agencji pracujący w tych państwach.

Źródło informacji: PAP

Advertisement

Continue Reading

Sport

W Pile zagrały reprezentacje Polski i Finlandii do lat 18

Published

on

By

W Powiatowej Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej odbyły się mecze towarzyskie reprezentacji do lat 18 Polski i Finlandii.

Oba mecze wygrała reprezentacja Polski, pierwszy 3:0 drugi 3:1. Zawodnikom obydwu drużyn za sportowe emocje gratulował Rafał Zdzierela, starosta pilski.

Było to bez wątpienia ważne wydarzenie sportowe. Oba mecze rozegrano w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy. Hala przy Pola została wpisana w kalendarz imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dzięki czemu mogą tu się odbywać imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe. Należy także do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement