Connect with us

Sport

Dolezal będzie trenować Kamila Stocha

Published

on

fot. PAP

Były trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich Czech Michal Dolezal został szkoleniowcem Kamila Stocha – poinformowano podczas piątkowej konferencji prasowej w Szczawnicy.

“Po minionym sezonie byłem zmęczony fizycznie i psychicznie. Wiedziałem, że potrzebuję dużej zmiany” – powiedział zawodnik.

Podkreślił, że kilka miesięcy temu postawił wszystko na jedną kartę. Nie wie co by zrobił, gdyby wspomniany trener czy władze Polski Związku Narciarskiego nie zgodziły się z jego propozycją. Jego zdaniem, aby poprawić wyniki, musi lepiej wykonywać detale w trakcie skoków, a to będzie możliwe, gdy będzie mógł pracować nad tym z indywidualnym szkoleniowcem.

Team Kamil Stoch

Jak wyjaśnił prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz powstał “Team Kamil Stoch”, ale nie ma jeszcze formalnie podpisanej umowy z Dolezalem (którego będzie wspierać m.in. Łukasz Kruczek). Ze względu na sprawy finansowe, na rozmowy ze sponsorami, kontrakt będzie dopiero popisany.

Jednocześnie Małysz wyjaśnił, że trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski (dwa tytuły w 2014 i jeden w 2018) pozostaje oczywiście członkiem kadry narodowej, której głównym trenerem jest Austriak Thomas Thurnbichler.

Advertisement

“Nie powstanie team Piotr Żyła czy Dawid Kubacki” – dodał szef PZN. Wyjaśnił, że na początku roku zastanawiano się nad takim rozwiązaniem, ale ostatecznie z tego zrezygnowano. Dwaj wspomniani zawodnicy otrzymali indywidualny plan pracy na początek okresu treningowego.

Dolezal przyznał, że informacja od Stocha o jego inicjatywie była dla niego początkowo szokiem.

– Odebrałem telefon od niego i podczas rozmowy powiedział mi wprost, że chce, abym go szkolił. Był to dla mnie szok, że uczynił to taki zawodnik – powiedział Czech, który w minionym sezonie pomagał szkoleniowcowi niemieckich skoczków narciarskich.

Dolezal do sztabu reprezentacji Polski dołączył w sezonie 2016/17 jako asystent trenera Stefana Horngachera. Kiedy z końcem cyklu 2018/19 Austriak zdecydował się przejść do reprezentacji Niemiec, Czech przyjął posadę głównego szkoleniowca biało-czerwonych. Pełnił tę funkcję do końca sezonu 2021/22.

Sezon 2023/24 Pucharu Świata w skokach narciarskich był w wykonaniu Polaków jednym z najsłabszych w ostatnich latach. W klasyfikacji generalnej najwyższe, 19. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, który jako jedyny stał na podium indywidualnych zawodów.

Advertisement

Stoch z dorobkiem 256 punktów był 26. w klasyfikacji generalnej sezonu. Trzykrotny mistrz olimpijski wystąpił do władz PZN, z prezesem Adamem Małyszem, z wnioskiem o indywidualny proces szkoleniowy i pracę z oddzielnym sztabem. W piątek oficjalnie potwierdzono, że na jego czele stanie Dolezal. (PAP)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Piłkarskie euro w PAP: korespondencje wideo, statystyki i reportaże z turnieju

Published

on

By

Odbiorcy serwisów Polskiej Agencji Prasowej dostaną korespondencje Macieja Białka i zdjęcia Leszka Szymańskiego – specjalnych wysłanników na piłkarski turniej w Niemczech. Nowością będą materiały wideo oraz programy Studia PAP. Dostarczymy też korespondencje o mistrzostwach z innych europejskich stolic.

W trakcie całego turnieju, a zwłaszcza po występach reprezentacji Polski, w serwisie PAP nie zabraknie opinii i komentarzy ekspertów, byłych piłkarzy czy trenerów. Regularnie będą się pojawiać materiały dokumentacyjne i statystyczne. W serwisie Infografika.pap.pl dostępne są statyczne i interaktywne grafiki związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy.

Bezpośrednie korespondencje z Niemiec, w tym bazy polskich piłkarzy w Hanowerze i wszystkich meczów biało-czerwonych, przekazywać będzie Maciej Białek, który od lat z bliska śledzi poczynania polskich piłkarzy, a Euro 2024 to już jego ósmy duży turniej w roli specjalnego wysłannika” – podkreśla Paweł Puchalski, szef Działu Sportowego w PAP.

Advertisement

Podczas mistrzostw w telewizyjnym Studio PAP będziemy prowadzić Raport Specjalny Euro 2024. Gośćmi studia będą dziennikarze i piłkarscy eksperci. Pierwszy program, jeszcze przed rozpoczęciem turnieju – w piątek o 13.00. Gościem będzie Maciej Białek, który opowie o atmosferze w polskiej kadrze.

Także w kolejnych dniach odbiorcy serwisów PAP mogą liczyć na jego korespondencje w wersji tekstowej i wideo. Tych ostatnich spodziewamy się szczególnie w dniach po spotkaniach reprezentacji Polski.

Oprócz red. Białka o piłkarskim euro dla PAP będą pisać z Berlina Berenika Lemańczyk, a z Monachium Iwona Pałczyńska. Berlińskie mecze sfotografuje Marcin Bielecki – fotoreporter PAP ze Szczecina. O reakcjach uczestników turnieju w ich ojczystych krajach informować będą korespondenci Agencji pracujący w tych państwach.

Źródło informacji: PAP

Advertisement

Continue Reading

Sport

W Pile zagrały reprezentacje Polski i Finlandii do lat 18

Published

on

By

W Powiatowej Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej odbyły się mecze towarzyskie reprezentacji do lat 18 Polski i Finlandii.

Oba mecze wygrała reprezentacja Polski, pierwszy 3:0 drugi 3:1. Zawodnikom obydwu drużyn za sportowe emocje gratulował Rafał Zdzierela, starosta pilski.

Było to bez wątpienia ważne wydarzenie sportowe. Oba mecze rozegrano w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy. Hala przy Pola została wpisana w kalendarz imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dzięki czemu mogą tu się odbywać imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe. Należy także do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement