Connect with us

Polityka

Romuald Ajchler żegna się z Parlamentem

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Romuald Ajchler, po 6 kadencjach, żegna się z Parlamentem.

Parlamentarzysta  Lewicy poinformował dlaczego żegna się z Parlamentem.

– Powiedziałem, że albo mam jedynkę i startuję do Sejmu, albo nie startuję – mówi Romuald Ajchler.

Poseł stwierdził, że teraz czas na młodych, dlatego przedstawił kandydatkę Nowej Lewicy do Sejmu Agnieszkę Grzechowiak oraz kandydatkę na senatora Justynę Przybył.

Jednocześnie poseł odniósł się także do konfliktu związanego z importem zboża z Ukrainy. Stwierdził, że choć nie lubi PiS-u, to jednak decyzja w sprawie utrzymania embargo na zboża z Ukrainy jest właściwa.

Advertisement

Romuald Ajchler dodał, że nie lubi PiS i  na pewno nie zagłosuje  na swojego brata Zbigniewa Ajchlera, który najpierw był członkiem Koalicji Obywatelskiej, a w tej kadencji posłem niezrzeszonym. W bieżących wyborach startuje z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Janusz Korwin Mikke zakłada nową partię

Published

on

By

Trzęsienie ziemi w Konfederacji. Obecny prezes Sławomoir Mentzen zawiesił w prawach członka partii Janusza Korwin – Mikke, jednocześnie po wyborach zapowiedział, że poprzedni prezes nie będzie startował w kolejnych wyborach z list tego ugrupowania.

-To była wyjątkowo brutalna walka na wszystkich polach – stwierdza JKM. 

 

Janusz Korwin – Mikke czuje, że Mentzen włożył mu przysłowiowy “nóż w plecy”, ale nie zamierza się poddawać. W jednym z portali społecznościowych ogłosił, że zamierza stworzyć nową partię.

Zobacz naszą rozmowę z Januszem Korwin- Mikke.

Advertisement

Continue Reading

Polityka

Mateusz Daszkiewicz przejął rządy w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Od dzisiaj stery nad Piłą po Piotrze Głowskim przejął Mateusz Daszkiewicz. Został on mianowany na to stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Daszkiewicz to pochodzący z Obornik Wielkopolskich, były rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Ma 39 lat. Dzisiaj zapowiedział, że do pracy w Pile będzie codziennie dojeżdżał z z rodzinnej miejscowości. Dziś zapoznał się z pracą urzędu, a najpilniejsze sprawy do załatwienia przez najbliższe dni to podpisywanie umówi i zobowiązań, które już trwają.

 

Advertisement

Continue Reading


Advertisement
Advertisement