Connect with us

Polityka

PIS przedstawił swoich kandydatów w okręgu 38

Published

on

Pełnomocnik PiS w regionie, poseł Krzysztof Czarnecki,  przedstawił dzisiaj w Pile kandydatów do Sejmu oraz kandydata do Senatu. Jak już wcześniej informowaliśmy, na liście zabrakło obecnej posłanki PiS Marty Kubiak.

Kandydatem PiS do Senatu jest prawnik Janusz Kubiak, który zasiadał już w Senacie w latach 2005-2007.

Jedynką w okręgu wyborczym 38 jest Krzysztof Czarnecki z Trzcianki.

Na drugiej pozycji znajduje się Grzegorz Piechowiak z Piły – pełniący funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Advertisement

-W ministerstwie odpowiadam za inwestycje zagraniczne w Polsce. Mam nadzieję, że przełoży się to na większe wsparcie naszego regionu – zapowiedział Grzegorz Piechowiak.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński startuje z pozycji piątej, a poseł Marcin Porzucek z siódemki. Z listy PiS startuje także Antoni Kapeja, rolnik z małej wioski leżącej pod Łobżenicą.

Wyborców dziwi brak na listach obecnej posłanki Prawa i Sprawiedliwości Marty Kubiak. Do jej braku na listach odniósł się podczas dzisiejszej prezentacji poseł Krzysztof Czarnecki.

-Pani poseł Marta Kubiak była zgłoszona na listę. Dlaczego nie znalazła się ostatecznie, proszę dopytywać się w Komitecie Politycznym Prawa i Sprawiedliwości na Nowogodzkiej – dodał poseł Czarnecki.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Gdzie jest 1 mld złotych z KPO pyta Dariusz Standerski

Published

on

By

Lider Lewicy w okręgu 38 Dariusz Standerski zaapelował dzisiaj w Pile do posła PiS Krzysztofa Czarneckiego by ten odpowiedział, dlaczego 1 miliard złotych z KPO dla powiatu pilskiego jest przez niego blokowane.

Kandydata Lewicy poparł dzisiaj w Pile wiceprzewodnicący Nowej Lewicy poseł Krzysztof Śmiszek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października br.

Advertisement

Continue Reading

Polityka

Premier Mateusz Morawiecki z krótką wizytą w Pile

Published

on

By

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Wielkopolsce. Najpierw premier był w Krajence, później w Wałczu, a przed godziną 18.00 zawitał do Piły.

Tutaj spotkał się na briefingu prasowym w UAM w Pile. Zapowiedział m.in. utworzenie studiów na kierunku medycznym. Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia premiera w Pile.

Advertisement
Continue Reading