Connect with us

Polityka

Janusz Korwin Mikke zakłada nową partię

Published

on

Trzęsienie ziemi w Konfederacji. Obecny prezes Sławomoir Mentzen zawiesił w prawach członka partii Janusza Korwin – Mikke, jednocześnie po wyborach zapowiedział, że poprzedni prezes nie będzie startował w kolejnych wyborach z list tego ugrupowania.

-To była wyjątkowo brutalna walka na wszystkich polach – stwierdza JKM. 

 

Janusz Korwin – Mikke czuje, że Mentzen włożył mu przysłowiowy “nóż w plecy”, ale nie zamierza się poddawać. W jednym z portali społecznościowych ogłosił, że zamierza stworzyć nową partię.

Zobacz naszą rozmowę z Januszem Korwin- Mikke.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Krzysztof Paszyk: za kilka dni zarejestrujemy komitet wyborczy Trzecia Droga

Published

on

By

fot. PAP

Kilka dni dzieli nas od rejestracji koalicyjnego komitetu wyborczego Trzecia Droga w wyborach samorządowych – powiedział szef klubu PSL-TD Krzysztof Paszyk.

Przypomnijmy, że 11 stycznia liderzy Polski 2050 i PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia poinformowali, że ich formacje utworzą wspólny komitet wyborczy na wybory samorządowe, które odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast odbędzie się 21 kwietnia. Termin na złożenie zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego upływa 12 lutego.

 

Paszyk powiedział PAP, że nazwa koalicyjnego komitetu Trzeciej Drogi na wybory samorządowe będzie tożsama z tą, która była jesienią ubiegłego roku na wybory parlamentarne. “A, więc koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga” – powiedział poseł Stronnictwa.

Advertisement

 

Pytany, kiedy ten komitet zostanie zarejestrowany Paszyk odparł, że “dzieli nas od tego kilka dni”. Na pytanie, kto stanie na czele tego komitetu, polityk przekazał, że będzie to wiceprezes PSL, europoseł Adam Jarubas.

 

“To będzie pewnie formuła podobna, jak w wyborach parlamentarnych, że będziemy jednym komitetem, natomiast technicznie PSL będzie swoich kandydatów obsługiwało, a Polska 2050 swoich. Jest to jeszcze przedmiotem ostatnich ustaleń. Na pewno to za chwilę przekażemy” – zaznaczył Paszyk. (PAP)

Advertisement

Continue Reading

Polityka

PiS ma swoich kandydatów na Prezydenta Piły

Published

on

By

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czarnecki zdradził, że jego partia wystawi swojego kandydata w zbliżających się wyborach samorządowych na prezydenta Piły.

Poseł nie chciał jednak zdradzić kto będzie kandydatem.

-Mamy trzech kandydatów. Na razie nie zapadły jednak decyzje który z nich zostanie wystawiony do ubiegania się o urząd prezydenta Piły – mówi Krzysztof Czarnecki.

Przypomnijmy, że w najbliższych wyborach o ten urząd swój start ogłosiła już Beata Dudzińska i Edyta Musiał. Swojego kandydata wystawi również w Pile Trzecia Droga.

Wybory samorządowe odbędą się 7 (pierwsza tura)  i 21 (druga tura) kwietnia.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement