Connect with us

Na sygnale

Rozbój w centrum Piły

Published

on

Podczas długiego weekendu, a dokładniej w nocy z soboty na niedzielę trzech młodych mężczyzn postanowiło dać upust swoim emocjom wyżywając się na innych osobach oraz mieniu.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. 11 Listopada, gdzie 22-letni pilanin wybił szybę witryny sklepowej powodując straty w wysokości 1500 złotych.

Następnie grupa trzech mężczyzn przemieściła się dalej, gdzie 22-latek uderzył pięścią w twarz przechodnia. Pokrzywdzony chciał oddalić się z miejsca i wsiadł do pobliskiej taksówki. Mężczyźni ruszyli za nim, gdzie wspólnie dokonali jego pobicia. W pewnym momencie będący w grupie 18-letni pilanin uderzył pięścią w twarz także taksówkarza, a jego 22-letni kolega uszkodził terminal płatniczy o wartości 3000 złotych. Po tej serii zdarzeń mężczyźni rozdzielili się i szybko opuścili miejsce.

Szybka akcja policji

Kilkadziesiąt minut później jeden z policyjnych patroli zauważył jak dwójka mężczyzn znajdując się na środku ulicy Popiełuszki wykrzykuje wulgaryzmy oraz wbiega pod nadjeżdżające pojazdy. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania mężczyzn. Jak się okazało byli oni w stanie wysokiego upojenia alkoholowego, dlatego zarówno 22-letni pilanin, jak i jego 18-letni kolega zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.

Advertisement

Wyjaśniając dokładne okoliczności okazało się, że to właśnie te same osoby brały udział we wszystkich poprzednich zdarzeniach. Wśród nich był trzeci mężczyzna – również 18-letni pilanin, który został zatrzymany następnego dnia.

Zarzuty

Ostatecznie 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, dwa zarzuty uszkodzenia mienia oraz pobicia, którego dokonał wspólnie i w porozumieniu z dwoma 18-letnimi kolegami. Ponadto policjanci przeprowadzili postępowanie dotyczące trzech popełnionych przez niego wykroczeń, za które nałożona została kara grzywny w wysokości 2500 złotych. Natomiast za popełnione przestępstwa może grozić mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Pozostali dwaj mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, które jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z 18-latków odpowie za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu taksówkarza oraz popełnienie wykroczeń porządkowych, za które nałożona została grzywna w wysokości 1600 złotych.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Kara za nieuzasadnione wezwanie służb ratunkowych

Published

on

By

36-letni mieszkaniec Gminy Margonin będzie musiał zapłacić karę w wysokości 1.000 zł za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych. 

-Co pewien czas otrzymujemy zgłoszenia, które po weryfikacji na miejscu, okazują się być fikcyjne. Bywały też sytuacje, kiedy ktoś celowo, w uporczywy sposób blokował numer alarmowy – mówią operatorzy numeru alarmowego.

Sprawa dotyczy zdarzeń z lipca br. 36-latek zadzwonił na numer alarmowy, informując, że jadąc rowerem w pewnym momencie upadł i połamał obie nogi. Do zdarzenia miało rzekomo dojść w Próchnowie. Na miejsce skierowano patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że zgłaszający w stanie nietrzeźwości prowadził jednoślad, kiedy w pewnym momencie stracił równowagę i wpadł do przydrożnego rowu.

Kłamstwem natomiast było, że połamał obie kończyny, bowiem badanie nie wykazało żadnych obrażeń ciała. Rowerzysta został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę ojcu. Policjanci poinformowali go, że w związku z tym, że fałszywą informacją wywołał niepotrzebną czynność służb dbających o bezpieczeństwo i zdrowie innych, sporządzą dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu.

W  Sądzie Rejonowym w Wągrowcu, zapadł wyrok, w którym uznano 36-letniego mieszkańca gm. Margonin za winnego popełnienia wykroczenia i wymierzono mu karę grzywny w wysokości tysiąca złotych.

Advertisement

Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna. Zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń „Kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł – dodają.

Continue Reading

Na sygnale

Nowy radiowóz policjantów ze Złotowa

Published

on

By

Policjanci ze złotowskiej drogówki otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Skoda Scala w nowoczesnych barwach będzie służyć policjantom w codziennej służbie, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców złotowskiego.

Nowy oznakowany radiowóz marki Skoda w nowoczesnym malowaniu trafił do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Do codziennej służby wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.

Skoda Scala wyposażona została w silnik benzynowy o mocy 150 KM i w automatyczną skrzynię biegów DSG. Jej zakup sfinansowany został z centralnego budżetu policji.

Pojazd już można dostrzec na ulicach powiatu złotowskiego.

Advertisement

Continue Reading


Advertisement
Advertisement