Connect with us

Na sygnale

Rozbój w centrum Piły

Published

on

Podczas długiego weekendu, a dokładniej w nocy z soboty na niedzielę trzech młodych mężczyzn postanowiło dać upust swoim emocjom wyżywając się na innych osobach oraz mieniu.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. 11 Listopada, gdzie 22-letni pilanin wybił szybę witryny sklepowej powodując straty w wysokości 1500 złotych.

Następnie grupa trzech mężczyzn przemieściła się dalej, gdzie 22-latek uderzył pięścią w twarz przechodnia. Pokrzywdzony chciał oddalić się z miejsca i wsiadł do pobliskiej taksówki. Mężczyźni ruszyli za nim, gdzie wspólnie dokonali jego pobicia. W pewnym momencie będący w grupie 18-letni pilanin uderzył pięścią w twarz także taksówkarza, a jego 22-letni kolega uszkodził terminal płatniczy o wartości 3000 złotych. Po tej serii zdarzeń mężczyźni rozdzielili się i szybko opuścili miejsce.

Szybka akcja policji

Kilkadziesiąt minut później jeden z policyjnych patroli zauważył jak dwójka mężczyzn znajdując się na środku ulicy Popiełuszki wykrzykuje wulgaryzmy oraz wbiega pod nadjeżdżające pojazdy. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania mężczyzn. Jak się okazało byli oni w stanie wysokiego upojenia alkoholowego, dlatego zarówno 22-letni pilanin, jak i jego 18-letni kolega zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.

Wyjaśniając dokładne okoliczności okazało się, że to właśnie te same osoby brały udział we wszystkich poprzednich zdarzeniach. Wśród nich był trzeci mężczyzna – również 18-letni pilanin, który został zatrzymany następnego dnia.

Advertisement

Zarzuty

Ostatecznie 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, dwa zarzuty uszkodzenia mienia oraz pobicia, którego dokonał wspólnie i w porozumieniu z dwoma 18-letnimi kolegami. Ponadto policjanci przeprowadzili postępowanie dotyczące trzech popełnionych przez niego wykroczeń, za które nałożona została kara grzywny w wysokości 2500 złotych. Natomiast za popełnione przestępstwa może grozić mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Pozostali dwaj mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, które jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z 18-latków odpowie za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu taksówkarza oraz popełnienie wykroczeń porządkowych, za które nałożona została grzywna w wysokości 1600 złotych.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek na DK11 w stronę Poznania

Published

on

By

fot. Twoje7dni

Krajowa DK11 w kierunku Poznania całkowicie zablokowana. To po wypadku, do którego doszło około 14.30 w Ługach Ujskich na wysokości stacji paliw.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca samochodem volkswagen jadąc od strony Piły chciała skręcić w lewo na stację paliw. Gdy zaczęła hamować uderzył w nią jadący za nią samochód dostawczy marki volvo. Siła uderzenia była tak duża, że kierująca vw zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się jeszcze ze skodą.

W wyniku wypadku kierująca skodą 43-letnia kobieta została przetransportowana do  Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Krajowa 11 jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Stobno.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kradli paliwo

Published

on

By

fot. KPP Piła

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 29 lat w związku ze sprawą włamań, do których doszło w ostatnim czasie na jednym z osiedli w Pile. Sprawcy kilkukrotnie wchodzili na tereny firm, gdzie z zaparkowanych pojazdów kradli paliwo. Dwóch z nich będzie odpowiadać w warunkach recydywy.

Nocą 27 maja bieżącego roku trzech sprawców włamało się na teren jednej z firm zlokalizowanych na pograniczu osiedla Motylewo w Pile. Mężczyźni próbowali ukraść paliwo z zaparkowanych pojazdów. Nie udało im się tego ostatecznie dokonać ponieważ zostali spłoszeni. Od momentu pozyskania pierwszych informacji o zdarzeniu sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

Policjantom udało się ustalić pojazd jakim poruszali się sprawcy. Dzięki zamontowanym kamerom monitoringu uzyskano również ich wizerunki. Dwa dni później funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili aktualne miejsce przebywania sprawców i zatrzymali dwóch braci w wieku 28 i 29 lat na jednej z posesji w gminie Człopa oraz 28-letniego mężczyznę na terenie gminy Tuczno.

Jak się okazało w dniu 27 maja trzej sprawcy dokonali kradzieży narzędzi znajdujących się w jednym z zaparkowanych pojazdów, uszkodzili mienie w postaci ogrodzenia jednej z firm, a także usiłowali dokonać kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego.

Advertisement

Funkcjonariusze, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że dwaj bracia są odpowiedzialni także za dokonanie podobnych przestępstw, do których doszło w ciągu ostatnich kilku tygodni. Za każdym razem sprawcy włamywali się na tereny przedsiębiorstw, skąd zabierali zgromadzone w samochodach ciężarowych lub pojazdach specjalistycznych paliwo. Łączne straty jakie wyrządzili swoim działaniem szacowane są na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. 28-letni mieszkaniec gminy Tuczno odpowie za kradzież, uszkodzenie mienia oraz usiłowanie włamania. Natomiast dwaj bracia usłyszeli dodatkowo jeszcze 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Obaj popełnili przestępstwa w warunkach recydywy, co oznacza, że wymiar kary zasądzony wobec nich może zostać zwiększony nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Continue Reading