Connect with us

Na sygnale

Rok 2022 okiem pilskiej policji

Published

on

Pilska policja podsumowała 2022 rok. Zobaczmy czym zajmowali się pilscy mundurowi.

W roku 2022 pilscy funkcjonariusze odnotowali ponad 20 tysięcy zgłoszeń. Oznacza to, że średnio w miesiącu przeprowadzili ponad 1700 interwencji, a dziennie aż 56.

-Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile w całym roku wykonali ponad 60 tysięcy badań stanu trzeźwości kierowców, ujawniając przy tym 173 nietrzeźwych. Natomiast policjanci służby patrolowej oraz dzielnicowi na terenie całego powiatu zatrzymali kolejnych 153 kierowców pod wpływem alkoholu – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Na terenie całego powiatu pilskiego w roku ubiegłym miały miejsce 1162 zdarzenia drogowe, z czego 1124 były kolizjami. W roku ubiegłym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego odnotowali 38 wypadków drogowych, w których zostało rannych 36 osób, a 8 poniosło śmierć.

W roku 2022, w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Pile przebywało łącznie 2030 osób. Wśród nich 1237 osób było zatrzymanych w związku z popełnionymi przestępstwami lub poszukiwaniami. Pozostałe 793 osoby zostały doprowadzone celem wytrzeźwienia.

Pion kryminalny w ubiegłym roku zabezpieczył ponad 66 kilogramów narkotyków, co jest wyższą wartością niż w roku 2021 aż o 45 kilogramów. Czarnorynkowa ich wartość szacowana jest na 2 miliony złotych. Funkcjonariusze odnotowali również duży wzrost wartości zabezpieczonego mienia, która za rok ubiegły wynosi ponad 3,5 miliona złotych.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading