Connect with us

Na sygnale

Rok 2022 okiem pilskiej policji

Published

on

Pilska policja podsumowała 2022 rok. Zobaczmy czym zajmowali się pilscy mundurowi.

W roku 2022 pilscy funkcjonariusze odnotowali ponad 20 tysięcy zgłoszeń. Oznacza to, że średnio w miesiącu przeprowadzili ponad 1700 interwencji, a dziennie aż 56.

-Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile w całym roku wykonali ponad 60 tysięcy badań stanu trzeźwości kierowców, ujawniając przy tym 173 nietrzeźwych. Natomiast policjanci służby patrolowej oraz dzielnicowi na terenie całego powiatu zatrzymali kolejnych 153 kierowców pod wpływem alkoholu – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Na terenie całego powiatu pilskiego w roku ubiegłym miały miejsce 1162 zdarzenia drogowe, z czego 1124 były kolizjami. W roku ubiegłym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego odnotowali 38 wypadków drogowych, w których zostało rannych 36 osób, a 8 poniosło śmierć.

W roku 2022, w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Pile przebywało łącznie 2030 osób. Wśród nich 1237 osób było zatrzymanych w związku z popełnionymi przestępstwami lub poszukiwaniami. Pozostałe 793 osoby zostały doprowadzone celem wytrzeźwienia.

Advertisement

Pion kryminalny w ubiegłym roku zabezpieczył ponad 66 kilogramów narkotyków, co jest wyższą wartością niż w roku 2021 aż o 45 kilogramów. Czarnorynkowa ich wartość szacowana jest na 2 miliony złotych. Funkcjonariusze odnotowali również duży wzrost wartości zabezpieczonego mienia, która za rok ubiegły wynosi ponad 3,5 miliona złotych.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Poważny wypadek w Wyrzysku. Motocyklista zabrany do szpitala

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w samym centrum Wyrzyska. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala w Pile.

– Dziś o godz.9.00 w Wyrzysku na skrzyżowaniu ulic: Podgórnej i 22 stycznia doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot oraz motoroweru Router – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka gminy Wyrzysk nie ustąpiła pierwszeństwo przejazdu 54-letniemu  motorowerzyście.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego.

Mężczyzna z urazem głowy oraz klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Pile. Mundurowi zbadali także trzeźwość obu kierujących. Byli trzeźwi.

Advertisement

Kobiecie policjanci zatrzymali  prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorzy pięknego zapachu… posiedzą za kratami

Published

on

By

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu okradali drogerię samoobsługową w Chodzieży. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że zdarzenie zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać złodzieja, jednak ten wyszarpnął się i uciekł ze sklepu. Miał pecha, bowiem trafił na przechodzącego obok sklepu, będącego na urlopie policjanta, który pomógł obezwładnić złodzieja i wezwał patrol. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał kilka zarzutów związanych z kradzieżami. Przy popełnieniu niektórych przestępstw działał sam, innym razem wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim kolegą, który także usłyszał zarzuty kradzieży.

Obaj są mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Drogeria oszacowała straty na blisko 5 tysięcy złotych. Złodzieje przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy za sprzedaż flakonów.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia, jednakże przy kradzieży zuchwałej mamy już do czynienia z wyższym wymiarem kary, bo 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement