Connect with us

Na sygnale

Pijany 19-latek zaatakował nastolatka, później jego ojca, a na końcu policjanta

Published

on

Policjanci z Chodzieży zatrzymali pijanego 19-latka, który najpierw bez powodu zaatakował 14-letniego chłopca, później jego ojca, a w trakcie zatrzymania także policjanta. Młodemu mężczyźnie w związku z chuligańskim zachowaniem grozi surowa kara.

Jak poinformowała we wtorek Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży, do zatrzymania agresora doszło kilka dni temu w godzinach wieczornych.

 

Przy ul. Zamkowej w Chodzieży 14-letni chłopak został bez powodu zaczepiony, a następnie uderzony przez pijanego 19-latka. Chłopiec uciekł z miejsca zdarzenia, a następnie o wszystkim opowiedział ojcu. Ten, chcąc wyjaśnić sprawę, udał się we wskazane przez syna miejsce.

Advertisement

 

“Ojciec chłopaka także został zaatakowany przez tego samego 19-latka. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, jeden z funkcjonariuszy w trakcie zatrzymywania również został uderzony przez agresora” – podała policja.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał trzy zarzuty, w tym dwa związane ze spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu chłopca i jego ojca oraz jeden dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Advertisement

 

“Z uwagi na fakt, iż mężczyzna dopuścił się występku o charakterze chuligańskim, wykazując tym samym rażące lekceważenie porządku prawnego, w takim przypadku grożąca mu kara będzie zaostrzona” – zaznaczyła policja.

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. (PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod serwis muzyczny Spotify

Published

on

By

fot. PAP

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod serwis muzyczny Spotify. Przestępcy za pośrednictwem fałszywych stron wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

Zespół CERT Polska ostrzegł w środę przed atakiem, w którym oszuści podszywają się pod serwis muzyczny Spotify.

 

Eksperci przedstawili scenariusz ataku, który polega tym, że w masowo rozsyłanych mailach przestępcy informują o problemach z realizacją płatności za subskrypcję serwisu muzycznego. “Wiadomość zawiera m.in. groźbę utraty pieniędzy, a także link (“Zaloguj się, aby rozpocząć”) przekierowujący na fałszywą stronę naśladującą serwis Spotify” – dodali.

Advertisement

 

Wyjaśnili, że za pośrednictwem fałszywych stron oszuści wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

 

Przekazali też jak się bronić przed atakami oszustów. Należy zachować spokój i nie reagować pod wpływem emocji. Zawsze uważnie sprawdzać adres e-mailowy nadawcy oraz adres internetowy strony, zwłaszcza w przypadku podawania na niej danych lub dokonywania płatności.

Advertisement

 

Podejrzane wiadomości oraz strony internetowe należy zgłaszać na incydent.cert.pl.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kolejny żubr zastrzelony przez kłusownika

Published

on

By

fot. ZTP

To już jakaś plaga. We wtorek w godzinach popołudniowych przypadkowa osoba znalazła w lesie w okolicy Prusinowa Wałeckiego martwego żubra. Na miejsce udali się pracownicy Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że był to samiec żubra w wieku 6-7 lat w dobrej kondycji. Na prawym boku zwierzęcia za łopatką znajdowała się rana wlotowa po pocisku, w związku z czym została zawiadomiona policja i zostały wszczęte odpowiednie procedury.

Po przyjechaniu służb lekarz weterynarii w asyście pracowników ZTP przeprowadził sekcję zwłok. Ze zwierzęcia wydobyto dobrze zachowany pocisk, który został przekazany Policji.

Strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy,  co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i śmierci zwierzęcia.

Advertisement

Śmierć nastąpiła dwa dni temu, natomiast sam postrzał 3-4 tygodnie temu ! Żubr ten umierał powoli, w męczarniach przez kilkadziesiąt dni!

Sprawą postrzelenia żubra zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

-Na miejscu znalezienia martwego żubra pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy KPP w Wałczu.

Śledztwo trwa.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement