Connect with us

Na sygnale

Kolejne zatrucia tlenkiem węgla

Published

on

Mamy kolejne poważne zatrucie tlenkiem węgla. Dzisiaj o godzinie 00:39, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w Pile, przy ul. Hutniczej, w związku z prawdopodobną obecnością tlenku węgla w obiekcie.

Na miejscu strażacy zastali Zespół Ratownictwa Medycznego, który próbował dostać się do mieszkania, w którym mogą znajdować się osoby poszkodowane.

Po otwarciu drzwi potwierdzono, że w mieszkaniu znajdował się mężczyzna z silnymi objawami zatrucia tlenkiem węgla. W łazience odnaleziono nieprzytomną kobietę.

Obie osoby poszkodowane zostały przez służby ewakuowane na zewnątrz, następnie udzielono im pomocy medycznej i przetransportowano do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Advertisement

Strażacy apelują i przypominają, że tlenek węgla jest śmiertelnie groźny dla życia człowieka, nie jest wyczuwalny przez zmysły, dlatego jednym sposobem zabezpieczenia się przez tym śmiertelną substancją jest wyposażenie mieszkań w czujniki tlenku węgla.

Dbajmy również o prawidłową wentylację pomieszczeń (nie zakrywajmy kratek wentylacyjnych) ale również o sprawność kotłów ogrzewczych. Wykonujmy również określone prawem niezbędne przeglądy i czyszczenia przewodów kominowych.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek w Śmiłowie. Zderzyły się 2 pojazdy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Do poważnego wypadku doszło w piątek wieczorem na DK 10 w Śmiłowie.

Około godz.18.30 na ul. Pilskiej w Śmiłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

-Kierujący pojazdem Peugeot 307, 51-letni mieszkaniec m. Jeziorki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem jadącym przed nim, który ustępował pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ustępujący pierwszeństwa pieszemu to 34-letni kierowca  Audi A3 – informuje Olimpia Kubińska z KPP w Pile.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została  47-letnia pasażerka sprawcy z urazem nogi oraz bólem w klatce piersiowej. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Szkoła Policji w Pile od dzisiaj ma nowy sztandar

Published

on

By

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile ma od dzisiaj nowy sztandar. W południe na pl. Staszica w Pile rozpoczęła się uroczystość jego wręczenia, w której wziął udział m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Poprzedni sztandar służył Szkole Policji w Pile przez ponad 30 lat. Brał udział we wszystkich uroczystościach, w których brała udział pilska Szkoła Policji. Nowy został ufundowany przez Komitet Społeczny pod przewodnictwem ministra Grzegorza Piechowiaka.

Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru odbyły się na pl. Staszica przed budynkiem Szkoły Policji z pełnym ceremoniałem policyjnym.

Po wbiciu symbolicznych gwoździ, sztandar słuchaczom szkoły, przekazała komendant Szkoły Policji w Pile  podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Advertisement

Continue Reading