Connect with us

Na sygnale

Kolejne zatrucia tlenkiem węgla

Published

on

Mamy kolejne poważne zatrucie tlenkiem węgla. Dzisiaj o godzinie 00:39, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w Pile, przy ul. Hutniczej, w związku z prawdopodobną obecnością tlenku węgla w obiekcie.

Na miejscu strażacy zastali Zespół Ratownictwa Medycznego, który próbował dostać się do mieszkania, w którym mogą znajdować się osoby poszkodowane.

Po otwarciu drzwi potwierdzono, że w mieszkaniu znajdował się mężczyzna z silnymi objawami zatrucia tlenkiem węgla. W łazience odnaleziono nieprzytomną kobietę.

Obie osoby poszkodowane zostały przez służby ewakuowane na zewnątrz, następnie udzielono im pomocy medycznej i przetransportowano do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Strażacy apelują i przypominają, że tlenek węgla jest śmiertelnie groźny dla życia człowieka, nie jest wyczuwalny przez zmysły, dlatego jednym sposobem zabezpieczenia się przez tym śmiertelną substancją jest wyposażenie mieszkań w czujniki tlenku węgla.

Advertisement

Dbajmy również o prawidłową wentylację pomieszczeń (nie zakrywajmy kratek wentylacyjnych) ale również o sprawność kotłów ogrzewczych. Wykonujmy również określone prawem niezbędne przeglądy i czyszczenia przewodów kominowych.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading