Connect with us

Na sygnale

Droga śmierci. Kolejny tragiczny wypadek na DK10

Published

on

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Kierowcy mówią o niej “droga śmierci”. Mowa o drodze krajowej nr 10. Dzisiaj około 13.00 doszło na niech do kolejnego śmiertelnego wypadku. Życie stracił 74-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło między Grabównem a Okalińcem. Z pierwszych ustaleń śledczych wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota  C-HR 74-letni mężczyzna, mieszkaniec Czaplinka, w czasie manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym także samochodem marki Toyota Corolla. Dodatkowo zahaczył o samochód ciężarowy marki Renault.

-W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł sprawca wypadku, 74-letni mężczyzna – informuje st. sierż. Magdalena Mróz – z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pile.

74-letnia pasażerka sprawcy wypadku także odniosła poważne obrażenia ciała i została odwieziona do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabrał on najbardziej poszkodowaną  osobę czyli kierującego Toyotą Corolla 28-letniego mężczyznę do szpitala w Bydgoszczy. Pasażerowie Corolli: 52-letni pasażer i 28-letnia pasażerka trafili do szpitali w Chodzieży oraz Pile.

Advertisement

Krajowa 10 jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy przez Miasteczko Krajeńskie.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi pilska policja.

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał wideo z tego wypadku.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement