Connect with us

Na sygnale

Areszt dla 22-latka za znęcanie się nad kotem

Published

on

fot. PAP

Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował w piątek, że zatrzymany w środę 22-latek, który znęcał się nad kotem i publikował materiały o tym na portalach społecznościowych, trafi na 3 miesiące do aresztu. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja w Gdyni poinformowała, że 22-latek, który miał znęcać się nad kotem i publikować nagrania z tego zajścia w internecie, został w piątek doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie odbyło się jego przesłuchanie.

 

Jak przekazała oficer prasowa KMP w Gdyni podkom. Jolanta Grunert, funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie dla mężczyzny tymczasowego aresztu. Dodała, że prokuratura przychyliła się do wniosku, a Sąd Rejonowy w Gdyni podtrzymał decyzję i 22-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Advertisement

 

Mężczyzna został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gdyni–Oksywiu. Mundurowi ustalili, że 22-latek podczas nieobecności właściciela kota krępował zwierzę kablem, a następnie publikował materiały o tym na portalach społecznościowych.

 

Policjanci w trakcie śledztwa zabezpieczyli materiał dowodowy, między innymi telefon komórkowy.

Advertisement

 

Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami grozi kara do 5 lat więzienia. (PAP)

 

autor: Piotr Mirowicz

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek w Śmiłowie. Zderzyły się 2 pojazdy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Do poważnego wypadku doszło w piątek wieczorem na DK 10 w Śmiłowie.

Około godz.18.30 na ul. Pilskiej w Śmiłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

-Kierujący pojazdem Peugeot 307, 51-letni mieszkaniec m. Jeziorki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem jadącym przed nim, który ustępował pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ustępujący pierwszeństwa pieszemu to 34-letni kierowca  Audi A3 – informuje Olimpia Kubińska z KPP w Pile.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została  47-letnia pasażerka sprawcy z urazem nogi oraz bólem w klatce piersiowej. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Szkoła Policji w Pile od dzisiaj ma nowy sztandar

Published

on

By

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile ma od dzisiaj nowy sztandar. W południe na pl. Staszica w Pile rozpoczęła się uroczystość jego wręczenia, w której wziął udział m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Poprzedni sztandar służył Szkole Policji w Pile przez ponad 30 lat. Brał udział we wszystkich uroczystościach, w których brała udział pilska Szkoła Policji. Nowy został ufundowany przez Komitet Społeczny pod przewodnictwem ministra Grzegorza Piechowiaka.

Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru odbyły się na pl. Staszica przed budynkiem Szkoły Policji z pełnym ceremoniałem policyjnym.

Po wbiciu symbolicznych gwoździ, sztandar słuchaczom szkoły, przekazała komendant Szkoły Policji w Pile  podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Advertisement

Continue Reading