Connect with us

Na sygnale

75 – lecie OSP w Nowej Wsi Ujskiej

Published

on

W Nowej Wsi Ujskiej druhowie i mieszkańcy świętowali 75-lecie powstania jednostki OSP.

To była wspaniała uroczystość, połączona z nadaniem certyfikatów dla najmłodszych druhów, którzy często, wzorem swoich rodziców i dziadków, także chcą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Gratulacje z okazji jubileuszu Zarządowi oraz wszystkim druhom Osp w Nowej Wsi Ujskiej złożył Eligiusz Komarowski starosta pilski oraz Marek Kamiński, radny z tego okręgu oraz  członek Zarządu Powiatu w Pile.

Advertisement

– Taka jednostka jak OSP w Nowej Wsi Ujskiej chroni nie tylko mieszkańców swojej miejscowości, ale całej gminy, a tym samym powiatu pilskiego. Integruje także lokalną społeczność i na co dzień jej pomaga, w różnych sytuacjach, jest też ostoja pięknej pożarniczej tradycji. Życzę Wam kolejnych sukcesów oraz kolejnych długich lat istnienia dla dobra mieszkańców – powiedział starosta.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Nowe informacje w sprawie śmierci spadochroniarza na pilskim lotnisku

Published

on

By

50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile. Z nieznanych przyczyn mężczyźnie nie otworzył się spadochron.

-50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wykonywał skok ze spadochronem z pokładu samolotu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie otworzył tego spadochronu i spadł na ziemię. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu – mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

Wiadomo, że skoczek spadł z około 2000 metrów. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin śledczy prowadzili działania mające przybliżyć okoliczności zdarzenia.

-50-latek był doświadczonym skoczkiem. Wykonał kilkaset skoków – dodał policjant.

Prócz Policji Prokuratury śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania wypadków Lotniczych.

O sprawie pisaliśmy także TUTAJ.

Advertisement

 

 

Continue Reading