Connect with us

Na sygnale

18 osób poszkodowanych w wypadku w Konotopie

Published

on

fot. PAP

Na miejscu wypadku tira i autobusu, którym do Drawska Pomorskiego wracała młodzież szkolna, pierwsi byli polscy, amerykańscy i czescy żołnierze wyjeżdżający z poligonu. Udzielili pierwszej pomocy, pomogli wyjść z autobusu, wyciągnąć osoby, które same nie były w stanie go opuścić. Ranni trafili do szpitali w  Drawsku Pomorskim, Stargardzie, Szczecinie, Pile i Gorzowie Wielkopolskim.

W środę po godz. 16.00, na drodze wojewódzkiej nr 175 w Konotopie w powiecie drawskim (Zachodniopomorskie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z liniowym autobusem PKS, którym młodzież wracała ze szkoły w Kaliszu Pomorskim do Drawska Pomorskiego, do miejsca zamieszkania.

 

W wypadku poszkodowanych zostało 18 osób i ze względu na tak dużą ich liczbę zdarzenie to zakwalifikowano jako masowe, a w koordynację służb zaangażowały się władze wojewódzkie.

Advertisement

 

-Na miejscu zdarzenia pierwsi byli żołnierze, którzy akurat w tamtym czasie, w tym miejscu wyjeżdżali z poligonu. Można powiedzieć, że najechali na ten wypadek. To byli żołnierze polscy, amerykańscy i czescy. Tam były także wojskowe karetki pogotowia. Żołnierze właściwie jako pierwsi bezpośrednio po zdarzeniu udzielili pierwszej pomocy, pomogli wyjść z autobusu, wyciągnąć te osoby, które same nie były w stanie go opuścić – powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki na briefingu prasowym przed drawskim szpitalem.

 

Zaznaczył, że pierwszy zespół ratownictwa medycznego dotarł na miejsce zdarzenia już po 10 minutach od zgłoszenia. Ostatecznie do akcji ratowniczej, która już została zakończona na miejscu wypadku łącznie zadysponowano 7 karetek, 2 śmigłowce LPR, 16 zastępów PSP, OSP i wojskowej straży pożarnej.

 

Advertisement

Wojewoda Bogucki poinformował, że z osób 19 uczestniczących w wypadku tylko kierowca tira nie został poszkodowany.

 

Natomiast dwie osoby, w tym kierowca autobusu, są w stanie ciężkim, jak wskazał Bogucki, bezpośrednio zagrażającym życiu. Te osoby został przewiezione śmigłowcami LPR odpowiednio do szpitali specjalistycznych w Szczecinie i w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Advertisement

Poszkodowanym i ich rodzinom zapewniona została pomoc psychologiczna. Ta udzielana jest w szpitalu. Zadysponowano pięciu psychologów, a gdyby ta liczba okazała się niewystarczająca, do pomocy włącza się kolejni.

 

Przyczyny wypadku bada na miejscu policja pod nadzorem prokuratora. “Te czynności dochodzeniowo-śledcze trwają. Droga wojewódzka 175 nadal jest zablokowana między Kaliszem Pomorskim a Drawskiem Pomorskim” – przekazał Bogucki. Jednocześnie dodał, że wstępna ocena zdarzenia, wskazuje na to, że “naczepa tira starła się z narożnikiem autobusu, naczepa wykroczyła poza osi jezdni”.(PAP)

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zablokowana DK11 w Dobrzycy. Ranne dzieci

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po zderzeniu trzech pojazdów w Dobrzycy zablokowana jest  droga krajowa nr 11 Jastrowie-Piła. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 11.00 na 175 kilometrze drogi krajowej nr 11 w Dobrzycy.

Zderzyły się tam trzy pojazdy: ciężarówka, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy.

Poszkodowana jest jedna osoba. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Advertisement

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał video z akcji ratowniczej.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading