Na MTP stanęło Miasteczko Powstańcze
Organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Miasteczko Powstańcze kolejny raz przyciągnęło mieszkańców regionu swoimi licznymi atrakcjami. Dwudniowe wydarzenie, zaplanowane na weekend 14-15 grudnia, to m.in. występy gwiazd, konkursy, quizy i warsztaty, do tego poczta powstańcza, kuchnia polowa czy hobby horse. Sobotnie spotkanie zakończyły występy koncerty Carli Fernandes oraz Oskara Cymsa.
Bardzo się cieszę, że jesteście, że się bawicie. Pamiętajcie - Powstanie ro radości!
Miasteczko to tradycyjnie liczne strefy tematyczne, rekonstrukcje historyczne, a także atrakcje dla najmłodszych. Nie brakuje okazji na otrzymanie darmowej flagi powstańczej i skosztowanie grogu bezalkoholowego, a także pysznej grochówki. To także szansa na udział w warsztatach kaligrafii, pierwszej pomocy, alfabetu Morse’a, tkania rozet i gwary poznańskiej. Można odwiedzić escape room, szpital polowy, a także stoisko Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, które zaprezentuje oryginalną armatę z okresu I wojny światowej i Powstania Wielkopolskiego.
Ci, którzy docierają do Miasteczka Powstańczego pociągami regionalnymi, podczas wydarzenia na MTP, uzyskują poświadczenie na bezpłatny powrót pociągami Kolei Wielkopolskich i Polregio. Wystarczy zgłosić się z biletem na stoiska przewoźnika.
Niedzielne spotkanie w ramach Miasteczka zakończą koncerty zespołów Audiofeels (godz. 16) oraz Mała Lady P. (godz. 17). Wstęp oczywiście darmowy.
A już 27 grudnia spotkamy się już tradycyjnie o godz. 16.40 przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, gdzie odbędą się uroczyste obchody 106. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Więcej informacji o wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim i obchodami 106. rocznicy wybuchu zrywu można znaleźć na stronie: https://27grudnia.pl/