Mocne uderzenie w narkotykowy biznes. Policja przejęła kokainę wartości ponad 40 mln złotych
Policjanci z Wałcza przejęli ponad 100 kilogramów narkotyków. Narkotyki ukryte były w naczepie ciężarówki. Zatrzymano 2 osoby. Grozi im nawet 20 lat pobytu za kratkami.
Substancja została zbadana przez biegłych, a wyniki wykazały, że jest to kokaina. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 109 kg narkotyku a jego czarnorynkowa wartość to ponad 40 mln. zł.
Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn narodowości gruzińskiej w wieku 42 i 22 lat. Na prośbę wałeckich policjantów pomocy w czynnościach udzieliła również Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa, która wyposażona w specjalistyczny skaner prześwietliła kontrolowany pojazd, celem sprawdzenia czy w pojeździe nie znajdują się jeszcze podejrzane przedmioty lub substancje, w ukrytych częściach załadunkowych.
Sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, gdzie zostali przesłuchani. Po przedstawieniu zatrzymanym zarzutów dotyczących międzywspólnotowego przemytu w Prokuraturze Rejonowej w Wałczu i przekazaniu akt sprawy do sądu, ten ostatni przychylił się do wniosku prokuratora i wobec obu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.