Między Rurzycą a Łomnicą. Przyroda Gminy Szydłowo
Już 16 listopada 2024 roku o godzinie 17:00 w Kinie ISKRA w Pile odbędzie się premierowy pokaz filmu przyrodniczego "Między Rurzycą a Łomnicą. Przyroda Gminy Szydłowo". Wstęp wolny!
To niezwykłe wydarzenie stanowi nie tylko okazję do podziwiania piękna lokalnej przyrody, lecz również zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska. Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, co pozwoliło na stworzenie produkcji promującej troskę o naturę i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego regionu.
Autorem filmu jest ceniony przyrodnik Artur Homan, a narrację wzbogaca znany głos Krystyny Czubówny, który z wielką wrażliwością prowadzi widzów przez malownicze zakątki gminy Szydłowo. Film ukazuje unikalne pejzaże oraz miejscowe gatunki flory i fauny, wzbudzając refleksję nad pięknem przyrody oraz inspirując do działań proekologicznych i ochrony lokalnych zasobów naturalnych.
Po seansie zaplanowano poczęstunek oraz dyskusję, podczas której uczestnicy będą mogli wymienić się wrażeniami oraz omówić możliwości dalszych działań na rzecz ochrony przyrody w regionie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zarówno mieszkańców, jak i wszystkich pasjonatów przyrody!