Connect with us

Kultura

Zimowa Gwda w kalendarzu Nikona

Published

on

Firma Nikon wydała kalendarz na 2024 rok. Jedno zdjęcie, przedstawiające miesiąc luty, wykonał Krzysztof Tollas z Piły.

Dzięki fotografii pilanina ludzie na całym świecie mogą zobaczyć naszą pilską Gwdę w jej zimowym wydaniu.

-Moje zdjęcie zatytułowane “Łabędzie na zamarzniętej rzece” zostało wyróżnione i znajdzie się w kalendarzu Nikon Photo Contest na luty 2024 roku. To ogromne wyróżnienie, zważywszy na międzynarodowy charakter tego konkursu. Również niezmiernie mnie cieszy fakt, że moje ujęcie Rzeki Gwdy, które przedstawia naszą malowniczą rzekę, zostanie teraz docenione również w Japonii. Zdjęcie to podróżuje przez świat, dzięki uprzejmości Nikon, łącząc różne kultury poprzez wspólną pasję do piękna natury- mówi Krzysztof Tollas.

– Przez cały luty kalendarz Nikona będzie można obejrzeć w kawiarni na dworcu PKP w Pile – mówi Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Polecamy wystawę fotografii w Centrum Aktywizacji Seniorów

Published

on

By

W Centrum Aktywizacji Seniorów przy ul Spacerowej w Pile otwarto ciekawa wystawę zdjęć Stanisława Stępyry pt. „Tak było”.


Gratulacje autorowi złożył Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile.
 – To niezwykle ciekawa wystawa. Stanisław Stępyra prezentuje na niej zdjęcia rodzinnego miasta oraz wiele fotografii ze swojego życia. Naprawdę polecam.

Wystawę można oglądać w galerii na I piętrze przy Spacerowej 23.

Kuratorem wystawy jest ceniony fotografik artysta Wojciech Beszterda.

Advertisement
Continue Reading

Kultura

20 dni w Mariupolu – w 2. rocznicę agresji na Ukrainę

Published

on

By

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu pt. “20 dni w Mariupolu”, reż. Mstyslav Chernov. Wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji: zapis zagłady Mariupola z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który do końca pozostał w oblężonym mieście. Film, który zdobył Nagrodę Pulitzera.

Bezkompromisowy dokument, którego nie da się zapomnieć: wstrząsająca relacja dokumentująca zagładę tytułowego miasta, autorstwa jedynego dziennikarza, który pozostał w nim do końca. Film Czernowa, który z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców Mariupola, to nie reporterski zapis wydarzeń, ale przeszywający, pełen pasji dokumentalny akt oskarżenia. A jednocześnie pełnoprawne filmowe dzieło, zrealizowane z imponującą formalną dyscypliną. Niewiele filmów ogląda się w takim napięciu – od pierwszych minut aż po finał, ujawnia, w jaki sposób udało się wywieźć ten wybuchowy materiał z okupowanej strefy. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Ale Czernow i ekipa nie czynią tego, by szokować. Ich intencją jest pozostawienie świadectwa – i wstrząśnięcie sumieniem świata.
Film tylko dla widzów dorosłych.

Kiedy: 24 lutego 2024 roku o godzinie 18.oo

Gdzie: Centrum Iskra w Pile (dawne Kino Iskra) przy ulicy ul. Kilińskiego 12.

Wstęp wolny.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement