Connect with us

Kultura

„Koncerty i Świadectwa” w kościele na os. Górnym w Pile

Published

on

W kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile odbyły się koncerty dwóch artystów Izabeli “Islet” Laskowskiej i Krzysztofa Antkowiaka.

Było pięknie, wzruszająco i pouczająco – tak w skrócie można podsumować to wydarzenie. Koncerty zorganizowano w ramach  „Tygodnia dla Rodziny”, a przyświecała im idea walki z uzależnieniami, stąd tytuł “Koncerty i Świadectwa”. Kościół wypełnił się wiernymi, a artyści dali z siebie wszystko.

– To było wspaniałe, bardzo klimatyczne spotkanie z muzyką, a samo wydarzenie niosło jeszcze ze sobą ważne przesłanie – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który po koncercie podziękował artystom i wręczył im kwiaty.

Po koncercie była także okazja do rozmów z artystami na temat ich walki z różnymi uzależnieniami i przeżytymi w przeszłości traumatycznymi sytuacjami. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Aktorka Kasia Smutniak po latach znów w Pile

Published

on

By

Kino „KORAL” RCK i WATCH DOCS zapraszają na pokaz specjalny filmu „Mur”, po seansie spotkanie i rozmowa z reżyserką Kasią Smutniak.

Mieszkająca we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak podejmuje ryzykowną wyprawę do jądra ciemności, towarzysząc aktywistom ratującym migrantów w zamkniętej strefie na polsko-białoruskiej granicy.

Debiutancki dokument Kasi Smutniak, to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów.

Protagonistów „Muru” – podobnie jak samą reżyserkę – do działania popycha głęboka niezgoda na ludzkie cierpienie. Nie zważając na konsekwencje, próbują je przynajmniej ograniczyć. Kamera rejestruje wielogodzinne, często kończące się fiaskiem wyprawy do lasu, nieustanne kontrole i wszechobecne poczucie zagrożenia. Ale „Mur” to nie tylko film o tej jednej konkretnej granicy. To także osobista refleksja nad różnego rodzaju barierami i podziałami, z historią w tle. A jednocześnie – opowieść o rodzinnych związkach i poszukiwaniu korzeni.
Tekst: Konrad Wirkowski

Advertisement

“Organizatorem cyklu pokazów specjalnych filmu „Mur” i spotkań z reżyserką Kasią Smutniak jest Festiwal WATCH DOCS.”

„Mur”
reż. Kasia Smutniak
dokumentalny, Włochy (107 min.)

Kino „KORAL” RCK,
9 marca, godz. 18.00
cena biletu: 20 zł

 

Advertisement

Continue Reading

Kultura

Polecamy wystawę fotografii w Centrum Aktywizacji Seniorów

Published

on

By

W Centrum Aktywizacji Seniorów przy ul Spacerowej w Pile otwarto ciekawa wystawę zdjęć Stanisława Stępyry pt. „Tak było”.


Gratulacje autorowi złożył Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile.
 – To niezwykle ciekawa wystawa. Stanisław Stępyra prezentuje na niej zdjęcia rodzinnego miasta oraz wiele fotografii ze swojego życia. Naprawdę polecam.

Wystawę można oglądać w galerii na I piętrze przy Spacerowej 23.

Kuratorem wystawy jest ceniony fotografik artysta Wojciech Beszterda.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement