Connect with us

Biznes

Kolej na zieloną energię – nowy mural na podstacji Warszawa Zachodnia od PGE Energetyka Kolejowa

Published

on

art. sponsorowany

Na podstacji Warszawa Zachodnia PGE Energetyka Kolejowa, spółka z Grupy PGE, przygotowała specjalny mural w kształcie zielonego pociągu. Towarzyszy mu hasło „Kolej na zieloną energię”. W ten sposób spółka informuje o realizowanej transformacji w kierunku wykorzystywania zeroemisyjnych źródeł energii w transporcie kolejowym.

Po dołączeniu do Grupy PGE, PGE Energetyka Kolejowa zmienia swój wizerunek. Realizujemy program >>Zielona kolej<<, w ramach którego prowadzimy działania w kierunku zmiany energii elektrycznej wykorzystywanej w polskim sektorze kolejowym na całkowicie wolną od emisji dwutlenku węgla. Przejawem zachodzących w spółce zmian i jej aspiracji jest nowy mural na stacji Warszawa Zachodnia. Naszym celem jest, aby idea Zielonej Kolei była propagowana bardzo szeroko, dlatego postanowiliśmy zamieścić go na jednej z największych i najważniejszych stacji kolejowych w Polsce, przez którą codziennie przejeżdża blisko 700 pociągów z całej Polski” – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Advertisement

Na muralu została zobrazowana idea kolei napędzanej zieloną, wolną od CO2 energią. Pasy w odcieniach zieleni, symbolizujące różne źródła energii odnawialnej, układają się w dynamiczny kształt poruszającego się pociągu. Obserwując całość z przejeżdżającego wagonu, uzyskuje się dodatkowe wrażenie pędu i dobrej energii, która towarzyszy podróży. Nowoczesna forma i walory artystyczne projektu stanowią estetyczny wkład w krajobraz Warszawy i okolic Dworca Zachodniego. Całość instalacji nawiązuje do celów transformacji energetycznej, jakie stawia sobie Grupa PGE i stanowi inspirację do rozwijania transportu wolnego od śladu węglowego. Umiejscowienie muralu na budynku podstacji trakcyjnej stacji Warszawa Zachodnia sprawia, że zarówno on, jak i jego przekaz są doskonale widoczne z okien setek pociągów, które codziennie przejeżdżają przez tę stację.

Filmu z realizacji muralulink

PGE Energetyka Kolejowa, należąca do Grupy PGE, łączy kolej z systemem elektroenergetycznym kraju. Dba o niezawodność i jakość dostaw energii oraz paliw dla transportu kolejowego. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Infrastruktura spółki to ponad 600 tys. różnego rodzaju obiektów i elementów instalacji rozmieszczonych wzdłuż linii kolejowych, w tym 6 nowoczesnych centrów sterowania ruchem w sieci kontrolowanej przez prawie 55 tys. inteligentnych liczników energii (AMI). Do zasilania sieci trakcyjnej służy m.in. 21,5 tys. km linii energetycznych spółki, dostarczającej energię do poszczególnych urządzeń, a ostatecznie – do pociągów. Firma odpowiada za dystrybucję 4,32 TWh energii elektrycznej rocznie, co stanowi ok. 3 proc. całej energii dostarczanej w kraju.

Grupa PGE, po dołączeniu PGE Energetyka Kolejowa, dysponuje liniami dystrybucyjnymi o łącznej długości ok. 320 tys. km, wolumen dystrybuowanej energii wynosi ok. 41,4 TWh, a sprzedaży energii ok. 37,3 TWh.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes

Koleje Wielkopolskie badają jakość świadczonych usług

Published

on

By

W dniach od 4 do 17 listopada 2024 roku Koleje Wielkopolskie realizują wśród pasażerów badania jakości świadczonych usług. Badania są przeprowadzane cyklicznie od 2014 roku i mają na celu poznanie i lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań osób korzystających z usług Kolei Wielkopolskich.

Badania te mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju świadczonych usług. Dzięki bezpośrednim opiniom pasażerów przewoźnik zamierza usprawnić zarówno codzienną obsługę, jak i standardy podróży, dostosowując swoje działania do oczekiwań klientów. Ankiety obejmują szereg aspektów, w tym punktualność, komfort podróży, czy łatwość zakupu biletów.

Dzięki opiniom naszych pasażerów możemy lepiej odpowiadać na ich potrzeby i nieustannie podnosić standard naszych usług” – mówi Dariusz Kaszyński – Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu Kolei Wielkopolskich – „Głosy podróżnych są dla nas niezwykle cenne i chcemy, aby nasze usługi były jak najlepiej dopasowane do ich oczekiwań” – dodaje.

Wyniki badań zostaną dokładnie przeanalizowane i posłużą jako podstawa do wdrażania dalszych usprawnień. Należy pamiętać, że dzięki wynikom badań z poprzednich lat, kolejne stacje kolejowe wzbogaciły się o nowe automaty biletowe, a w rozkładzie jazdy wprowadzone zostały zmiany zgodne z oczekiwaniami podróżnych.

Advertisement

Kwestionariusz z pytaniami dostępny jest online, co oznacza, że można go wypełnić w dowolnym czasie i z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Link do ankiety znajduje się również na stronie przewoźnika – www.koleje-wielkopolskie.com.pl. Badania są całkowicie anonimowe, a samo wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut.

Zapraszamy wszystkich pasażerów do udziału w badaniu i wyrażenia swojej opinii.

Advertisement
Continue Reading

Biznes

„Nie improwizuj, po prostu ucz się języków”. Aż 150 tys. miejsc w ramach bezpłatnych kursów językowych Santander i eTutor

Published

on

By

Grafika: Santander Bank Polska

art. sponsorowany

Znajomość języków obcych zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym, to element niezbędny, by zdobywać kompetencje w zawodach przyszłości. W odpowiedzi na te potrzeby, w kampanii „Nie improwizuj, ucz się języków”, Santander Bank Polska udostępnia 150 tys. miejsc na bezpłatne kursy językowe online . Rekrutacja trwa do 2 grudnia 2024 r.

Wierzymy w ogromną wartość, jaką dla społeczeństwa niesie rozwój, w tym edukacja językowa. Wiele z zawodów przyszłości wiąże się z pracą przy tworzeniu i wykorzystaniu nowych technologii czy wymaga zaangażowania w innowacyjne projekty o charakterze międzynarodowym. Naszym celem od lat jest wspieranie rozwoju kompetencji przyszłości i troska o wyrównywanie szans w dostępie do edukacji. Dlatego ponownie zdecydowaliśmy się stworzyć program językowy w formule online. Przygotowaliśmy 150 tysięcy miejsc, zapraszamy do zgłaszania się” – mówi Magdalena Proga-Stepień, członkini zarządu Santander Bank Polska, kierująca Pionem Bankowości Detalicznej.

Advertisement

Według dr Justyny Kopczyńskiej, adiunktki na Wydziale Socjologii UW, kompetencje przyszłości to wiedza, umiejętności i postawy, bez których nie sposób odnaleźć się w szybko zmieniającym się świecie cyfrowej transformacji. Jak podkreśla socjolożka: „Aby w pełni wykorzystać potencjał nowych technologii i szanse, jakie niesie postępująca transformacja cyfrowa, konieczna jest znajomość języków obcych, bez której ciężko jest w pełni uczestniczyć w przekazie wiedzy i współtworzeniu nowego zglobalizowanego społeczeństwa cyfrowego. Umiejętności językowe należą dziś do kompetencyjnego >>must have<< umożliwiającego zarówno pracę w dynamicznych, rozproszonych zespołach międzynarodowych, jak i dostęp do treści edukacyjnych i rozwojowych z każdego zakątka świata”.

To już kolejna inicjatywa wspierająca naukę języków prowadzonej przez Santander Bank Polska wspólnie z Fundacją Santander Bank Polska oraz eTutor. W odpowiedzi na duże zainteresowanie w poprzedniej edycji, organizatorzy zwiększyli liczbę miejsc do 150 tysięcy. Uczestnicy „Szkolenia Santander | Angielski, hiszpański, niemiecki, włoski i francuski z eTutorem 2024” będą mieli do wyboru jeden z pięciu języków: angielski (dodatkowo specjalistyczny angielski, jak Business English czy Travel English oraz eTutor matura), hiszpański, niemiecki, francuski i włoski na różnych poziomach. Nauka może odbywać się poprzez krótkie lekcje, gry językowe czy słownik Diki. Do dyspozycji będzie również aplikacja mobilna.

“W eTutor wierzymy, że znajomość języków obcych jest ważnym czynnikiem sukcesu w dynamicznej, globalnej rzeczywistości. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym projekcie, który realnie pomaga tysiącom osób zdobywać nowe kompetencje i lepiej przygotować się do wyzwań przyszłości” – dodaje Radosław Korczyński prezes zarządu LangMedia, właściciel platformy eTutor.

Program jest kierowany do osób powyżej 18. roku życia zarówno dla osób na początkującym poziomie znajomości języka, jak i zaawansowanym. Kursanci przez 180 dni będą mogli korzystać z platformy eTutor w dogodnym dla siebie czasie, co według dr Justyny Kopczyńskiej jest niezwykle istotne w odpowiedzi na obecne potrzeby społeczeństwa: „Dzięki rozwojowi podejścia lifelong learning nie ma dziś znaczenia, kiedy rozpoczniemy naukę języka obcego – nowe rozwiązania w ramach edukacji zdalnej pozwalają na rozwijanie kompetencji językowych w dowolnym momencie, bez ograniczeń czasowych i przestrzennych. Każda godzina poświęcona na naukę nowego języka obcego albo rozwijanie lub odświeżanie znajomości języka już poznanego może okazać się pierwszym krokiem w stronę nieznanych dotąd szans w życiu zawodowym i prywatnym”.

Advertisement

Aplikować można do 2 grudnia 2024 r. Osoby ubiegające się o udział w kursie nie muszą być klientami Santander Bank Polska.

Rekrutacja na „Szkolenie Santander | Angielski, hiszpański, niemiecki, francuski i włoski z eTutorem 2024” jest dostępna na platformie edukacyjnej Santander Open Academy, https://www.santanderopenacademy.com/pl/sites/SantanderJezykiMniejObce.html, która oferuje dostęp do szerokiego wyboru, w pełni dofinansowanych szkoleń i stypendiów. Znajdziesz tam programy realizowane we współpracy z prestiżowymi uczelniami i instytucjami na całym świecie.

Źródło informacji: Santander Bank Polska

Advertisement
Continue Reading