Connect with us

Biznes

Jakich prezentów na święta nie lubią dostawać Polacy?

Published

on

art. sponsorowany

Święta Bożego Narodzenia – to właśnie na tą okazję Polacy najczęściej szukają oryginalnych prezentów. Pięknie zapakowane potrafią rozpalić wyobraźnię. W praktyce jednak chęć uszczęśliwienia kogoś nie zawsze idzie w parze z radością obdarowywanego. Badania pokazują, że blisko 76 proc. z nas udaje, że prezent nam się podoba. W gorączce świątecznych zakupów łatwo o pomyłkę. Jak jej unikną

? Czego nie kupować? Aż w końcu – jaki pomysł na prezent może być naprawdę trafiony?

Advertisement

(Nie)oryginalny prezent, czyli podarunki, które nie cieszą

Najmniej cieszymy się wtedy, kiedy podarunek nie jest związany z naszymi zainteresowaniami lub potrzebami. Nawet w przypadku prezentów praktycznych, choć intencja kupującego bywa dobra, to interpretacja po stronie odbiorcy może być zupełnie inna. W czołówce najbardziej nietrafionych pomysłów na prezent prym wiodą nie tylko osławione skarpetki, piżamy czy sprzęt AGD.

Każda rzecz, która może sugerować, że obdarowywany ma jakieś słabe strony, to wstęp do niepotrzebnych nieporozumień. Z listy świątecznych prezentów wykreślmy zatem w pierwszej kolejności: kremy na zmarszczki czy antycellulitowe, zestawy żeli pod prysznic, vouchery na zabiegi wyszczuplające, poradniki dotyczące sprzątania, ubrania, które mogą okazać się za małe. Zdublowany prezent świąteczny to też żadna gratka.

Co zrobić z nietrafionym świątecznym prezentem?

Advertisement

Świąteczny prezent, który może okazać się nietrafiony, to często również perfumy, biżuteria czy elementy garderoby, które podobają się, ale już tylko kupującemu. Tuż po świętach w internecie mamy wysyp tekstów na temat tego, co zrobić z nietrafionym prezentem. Zamiast oddawać go do sklepu albo unieszczęśliwiać kolejną osobę, możemy oddać prezent komuś potrzebującemu, zrobić wymianę ze znajomymi lub sprzedać. Z perspektywy kupującego warto szukać takich upominków, które dają obdarowywanemu poczucie, że otrzymał prezent unikalny i ekskluzywny.

Gdzie kupić oryginalny prezent?

Według badań najczęściej kupujemy świąteczne (i nie tylko!) prezenty w internecie. Na drugim miejscu znajdują się galerie handlowe i sklepy stacjonarne. Na potrzeby obu grup odpowiada oferta Mennicy Polskiej, marki z blisko 260-letnią tradycją.

Produkty kolekcjonerskie Mennicy Polskiej to ciekawe pomysły na świąteczne prezenty, które wyróżnią się spośród innych. To również sposób na pokazanie, że wiemy więcej o zainteresowaniach obdarowywanego. Znawcę sztuki ucieszy moneta z serii Van Gogh, miłośnika literatury ta z wizerunkiem Wisławy Szymborskiej czy „Arsene Lupin”. Szachiści i znawcy historii docenią monety z serii „Szachy Wikingów”.

Advertisement

Jeśli wśród najbliższych, dla których szukamy oryginalnego prezentu, mamy fanów fantasy, warto zainteresować się „Czarodziejem”. Dla dzieci, również tych w ciele dorosłych, niecodziennym i ciekawym pomysłem na prezent może okazać się „Akademia Pana Kleksa”, która swoją premierę będzie miała w grudniu. Uniwersalny przekaz dla młodszych i starszych znajdziemy na monetach „Przytul mnie” z uroczymi sowami czy „Be strong”, inspirowanej wyjątkową siłą żółwi, które przetrwały zlodowacenia i ocieplenia klimatu, wybuchy wulkanów oraz upadki meteorytów. Dla pasjonatów astronomii Mennica Polska przygotowała wyjątkową serię „Galaktyki”, idealną na niesamowity prezent świąteczny.

Wartościowy prezent, czyli jaki?

Produkty Mennicy Polskiej to nie tylko pomysł na niestandardowy prezent, ale też na podarunek, którego wartość może rosnąć w czasie. Ciekawą propozycją są złote monety inwestycyjne i sztabki. W ostatnim czasie bestsellerem z oferty Mennicy Polskiej okazały się dukaty i talary z wizerunkiem Kazimierza Pułaskiego, ale oferta tematyczna jest bardzo zróżnicowana.

A dlaczego warto kupować właśnie złoto na świąteczne prezenty? Bo może to być atrakcyjna lokata kapitału – zabezpieczenie przyszłości obdarowanej osoby. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat kurs złota zmienił się na plus o blisko 62 proc. Wbrew pozorom taki wartościowy prezent to inwestycja na każdą kieszeń. Najmniejszą sztabkę złota, o wadze 0,25 gram, można kupić za niewiele ponad 100 zł. Taki unikalny prezent to propozycja nie tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Złote produkty inwestycyjne są coraz częściej wybierane na prezent na wyjątkowe okazje takie jak chrzciny, Pierwsza Komunia Święta czy ślub.

Advertisement

Źródło informacji: Mennica Polska

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

Skuteczna realizacja decyzji środowiskowej przez Kopalnię Turów

Published

on

By

art. sponsorowany

Kopalnia Turów na bieżąco wypełnia zobowiązania z decyzji środowiskowej, wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, poprzez realizację szeregu inwestycji i działań proekologicznych ograniczających jej wpływ na pobliskie tereny Polski, Czech i Niemiec. Na wszystkie działania kopalni wynikające decyzji środowiskowej przeznaczono do tej pory ok. 56,6 mln zł.

Decyzja środowiskowa jest decyzją administracyjną, której zadanie polega na takim ukształtowaniu danej działalności, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu wpłynęła na stan środowiska naturalnego. W trakcie starań Kopalni Turów o decyzję środowiskową do 2044 r., zgodnie z polskim i europejskim prawem kopalnia intensywnie współpracowała ze stroną czeską i niemiecką w zakresie raportu o oddziaływaniu kopalni na środowisko. W ramach uzgodnień treści raportu środowiskowego odbyły się liczne spotkania ze stroną czeską i niemiecką, w tym z udziałem mieszkańców rejonów przygranicznych. Kopalnia odpowiedziała również na kilka tysięcy pytań – głównie od organizacji ekologicznych. Zarówno Czechy jak i Niemcy zgodziły się na określone środki i inwestycje minimalizujące oddziaływanie Kopalni Turów na pobliskie tereny, podpisując w 2019 r. protokoły z uzgodnień transgranicznych. Warunki zawarte w protokołach transgranicznych zostały na wprost przeniesione do decyzji środowiskowej.

Advertisement

Kopalnia Turów na bieżąco wypełnia zapisy decyzji środowiskowej poprzez realizację inwestycji i działań proekologicznych ograniczających jej wpływ na sąsiadujące z nią tereny przygraniczne. Można wśród nich wskazać działania z obszaru ochrony wód, powietrza, ochrony przed hałasem, rekultywacji oraz nowoczesnych technologii dla ochrony środowiska. Do tej pory Kopalnia Turów na realizację decyzji środowiskowej przeznaczyła ok. 56,6 mln zł. Jedną z zakończonych już inwestycji jest podziemny ekran przeciwfiltracyjny wybudowany w celu ograniczenia potencjalnego wpływu turoszowskiej odkrywki na czeskie zasoby wodne. Testy skuteczności podziemnej bariery potwierdzają, że jest w pełni funkcjonalna i skuteczna. W otworach kontrolnych zlokalizowanych na południe od kopalni, czyli od strony polsko-czeskiej granicy, odnotowywane są wzrosty poziomu zwierciadeł wód podziemnych nawet o 4,64 metra.

Kopalnia Turów nie jest jedynym obiektem, który może mieć wpływ na poziom wód w górotworze na czeskich terenach przygranicznych. Wrażliwość ujęcia wody w czeskiej wsi Uhelna zależy m.in. od zasilania atmosferycznego, utrzymania reżimu eksploatacji, czyli ilości wypompowywanej wody w stosunku do zasobności ujęcia, a także drenażu jego zasobów przez czeską żwirownię Grabstejn, sąsiadującą z ujęciem. Dane z tego obiektu, tak ważne do aktualizacji modelu hydrogeologicznego tego rejonu, mimo licznych próśb nie zostały w pełni przekazane stronie polskiej. Wspomniane zasilanie atmosferyczne, a mówiąc ściślej jego brak spowodowany suszą, jest kluczową kwestią w niezależnym opracowaniu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z 2020 r., przygotowanym na podstawie trzydziestoletniego okresu obserwacji obszaru granicznego z Republiką Czeską, w tym Kopalni Turów.

Ponadto budowane są ekrany akustyczne i przeciwpyłowe, instalowane są nowoczesne systemy monitoringu środowiskowego, krążniki na taśmach wymieniane są na cichobieżne i na bieżąco prowadzone są nowe nasadzenia dzięki czemu wskaźnik lesistości w Gminie Bogatynia wzrósł z 27 do 30 proc.

Więcej o inwestycjach i działaniach realizowanych przez Kopalnię Turów w poszczególnych komponentach środowiska w ramach decyzji środowiskowej można przeczytać na stronie internetowej: https://kwbturow.pgegiek.pl/decyzja-srodowiskowa.

Advertisement

Continue Reading

Biznes

Jak szybko i tanio samodzielnie stworzyć stronę www z wykorzystaniem AI lub wsparciem doradcy internetowego

Published

on

By

art. sponsorowany

Myślisz o założeniu własnej strony internetowej? Wiele osób rezygnuje z tego pomysłu, ze względu na brak wystarczających umiejętności digitalowych lub czasu. W przeszłości zabiegani przedsiębiorcy, którzy nie potrafili kodować, nie byli w stanie samodzielnie tego zrobić. Na szczęście dziś każdy może mieć stronę, bloga czy portfolio. W jaki sposób?

Strona internetowa jest niezbędna dla przedsiębiorcy prowadzącego swoją działalność czy artysty, który chce pochwalić się swoim portfolio. Założenie jej pomaga nie tylko w planach biznesowych, ale również rozwijaniu swoich pasji. Przez długi czas jedynie osoby, które opanowały kodowanie, były w stanie stworzyć swoją własną witrynę. Przeciętny użytkownik internetu nie miał takiej możliwości.

Advertisement

Dziś jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Można skorzystać z pomocy doradcy internetowego WeNet lub kreatora stron internetowych – WebWave. Za pomocą tego narzędzia możesz stworzyć stronę od czystej kartki, skorzystać z jednego z ponad 100 szablonów lub wygenerować swoją witrynę z AI.

WebWave – AI Builder

Chcesz stworzyć stronę www szybko i przyjemnie? Z WebWave AI Builder potrzebujesz do tego zaledwie trzech minut. Brzmi jak fikcja? Nic bardziej mylnego. W tak krótkim czasie możesz stworzyć swojego bloga, portfolio, a nawet sklep internetowy.

To banalnie proste – wystarczy, że wprowadzisz opis swojej działalności i dostaniesz w pełni gotową do użytkowania stronę. Dodanie preferencji estetycznych sprawi, że będzie w pełni odpowiadała Twojemu gustowi. AI jest stale ulepszane, a kreacje, które spod niego wychodzą robią wrażenie.

Możesz nie tylko dodać podstrony, ale również cennik czy formularz kontaktowy. Stworzysz kompleksową stronę, która wesprze Twoją działalność – do tego zrobisz to naprawdę zaskakująco szybko.

Advertisement

WebWave – kompleksowe usługi

WebWave oferuje coś więcej niż zaprojektowanie swojej własnej strony. To również kompleksowa oferta. Zawiera wszystko, co najważniejsze, aby strona www funkcjonowała w pełni poprawnie. Kreator stron internetowych zadba o optymalizację. Możesz m.in. zgłosić swoją witrynę do Google. To również gwarancja bezpieczeństwa – darmowy certyfikat SSL czy monitorowanie strony.

W WebWave ważne jest dla nas, aby użytkownicy nie musieli się o nic martwić. Stworzyliśmy kompleksowe narzędzie, które zadba o wszelkie aspekty niezbędne do prowadzenia własnej strony internetowej. Właśnie dlatego umożliwiamy m.in. integrację z dodatkowymi oprogramowaniami” – komentuje Maciej Czajkowski, CEO WebWave.

Wsparcie doradcy internetowego

Nie tak dawno WebWave połączyło się z WeNet Group. To tam można uzyskać wsparcie doradcy internetowego, który pomoże stworzyć wymarzoną stronę.

Przedsiębiorcy, którzy chcą wyróżnić się wśród konkurencji i prowadzić skuteczną sprzedaż, stoją dziś przed nie lada wyzwaniem. Wielu z nich zastanawia się, jak wypromować swoją ofertę i docierać do nowych osób. Kluczem do sukcesu jest obecność w internecie oraz znajomość i wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi.

Advertisement

Właścicielom małych i średnich firm pomagają doradcy internetowi 2.0, którzy świetnie znają się na technologii i korzystają z nowatorskich rozwiązań. Dobierają najlepsze rozwiązania dopasowane do potrzeb danego biznesu. Wiedzą, jak rozwijać małe i średnie firmy oraz z jakich nowych narzędzi technologicznych korzystać, aby móc wyróżnić się na tle konkurencji.

Specjaliści WeNet oferują indywidualne doradztwo internetowe dla firm z sektora MŚP. Od lat pomagają przedsiębiorcom rozwijać się w świecie online i wspierają lokalne działalności. Tworzą strony internetowe i e-sklepy. Zajmują się pozycjonowaniem firmowych witryn, marketingiem lokalnym i reklamą w internecie. Chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czym zajmuje się doradca internetowy? Otóż przede wszystkim:

 • bada potrzeby swojego klienta, stara się poznać jego problemy, oczekiwania i cele biznesowe,
 • proponuje nowoczesne narzędzia, które rozwiążą problemy klienta,
 • dopasowuje indywidualną ofertę, która spełnia wymagania danego biznesu i branży,
 • pomaga właścicielom małych i średnich firm sprawnie funkcjonować w dynamicznym, cyfrowym świecie,
 • dostarcza praktyczną wiedzę i sprawdzone rozwiązania,
 • wspiera swojego klienta na każdym etapie współpracy,
 • odpowiada na pytania, rozwiewa wątpliwości i służy pomocą,
 • stara się zdobyć zaufanie klienta, stawia jego potrzeby na pierwszym miejscu,
 • buduje długotrwałe relacje z odbiorcami,
 • stale ulepsza swoją ofertę,
 • tworzy własne rozwiązania technologiczne.

Specjalistyczne doradztwo to jednak nie wszystko. Dziś doradca internetowy ma także kompetencje 2.0. Jest więc ekspertem w internetowym świecie, jest otwarty na innowacyjne pomysły i rozwój. Jest na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku. Korzysta ze zdobyczy technologii, w tym także z narzędzi AI (sztucznej inteligencji), co pozwala mu działać jeszcze sprawniej, szybciej i efektywniej.

Chcesz rozwinąć i wypromować swoją firmę oraz zyskać szansę na wyprzedzenie konkurencji? Skorzystaj z pomocy profesjonalnych doradców internetowych, którzy oferują nowoczesne rozwiązania dla biznesu.

Advertisement

Poznaj usługi firmy WeNet. Specjaliści budują firmowe strony WWW oraz sklepy internetowe, prowadzą działania SEO, realizują kampanie reklamowe w internecie. Dbają o lepszą widoczność firm w świecie online.

Działają na rynku już od 30 lat i zatrudniają ponad 1000 ekspertów w całej Polsce. Z usług WeNet korzysta już 60 000 małych i średnich przedsiębiorców. Liczby te tylko potwierdzają fakt, że doradcy internetowi znają się na rzeczy i są ekspertami w swoich działaniach.

Źródło informacji: WeNet

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement