Biznes
Doradca internetowy 2.0 jako zawód przyszłości. Sprawdź, jak dostać pracę na tym stanowisku
Published
5 miesięcy agoon
By
admin
art. sponsorowany
WeNet od wielu lat wspiera rozwój polskiego sektora MŚP, oferując usługi marketingowe oparte na najnowszych rozwiązaniach technologicznych. W firmie pracują doświadczeni doradcy internetowi 2.0, którzy doskonale znają się na e-marketingu i nowej technologii, w tym AI. WeNet daje swoim pracownikom ogromne możliwości rozwoju, co w dzisiejszych dynamicznych czasach jest bardzo ważne. Ty także chcesz wykonywać nowy zawód i odnosić sukcesy? Dołącz do WeNet.
Kim jest doradca internetowy 2.0?
Doradca internetowy 2.0 to specjalista, który zna się na marketingu online oraz nowoczesnych technologiach w tym obszarze. Doradcy WeNet od lat pomagają przedsiębiorcom prowadzić działania promocyjne w internecie, wdrażając najlepsze narzędzia marketingowe.
Dzięki swojej stale poszerzanej wiedzy eksperci pomagają małym i średnim firmom rozwijać się w sieci i budować przewagi konkurencyjne, dobierając rozwiązania dostosowane do potrzeb danego biznesu. Doradcy internetowi 2.0 posiadają wiedzę nie tylko z zakresu e-marketingu, ale również z obsługi i wykorzystania nowych technologii. Dzięki temu są w stanie zaproponować innowacyjne narzędzia, które pomagają klientowi nie tylko lepiej budować swój wizerunek i pozycję firmy, ale także skutecznie docierać do swojej grupy odbiorców i prowadzić swój biznes.
Specjaliści ds. doradztwa internetowego 2.0 wykorzystują nowoczesne technologie, w tym także narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Dostarczają przedsiębiorcom z sektora MŚP innowacyjne rozwiązania, które pomagają im funkcjonować w dynamicznym, cyfrowym świecie oraz czerpać z niego korzyści.
Jak zdobyć nowy zawód i odnosić sukcesy?
Korzystanie z nowoczesnych narzędzi to dziś już kluczowa umiejętność w biznesie. Dlatego warto być otwartym na innowacje i ciągły rozwój.
Firma WeNet poszukuje kolejnych doradców internetowych i daje możliwość rozwoju kompetencji w tym nowym zawodzie. Co ważne, firma ma nowoczesne biura w 19 miastach w Polsce i stale poszerza swoją działalność. Co jakiś czas organizuje Dni Otwarte, w których mogą wziąć udział osoby poszukujące pracy.
Kolejne Dni Otwarte startują już w czerwcu i lipcu, a odbędą się w biurach w największych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Kraków, Katowice, Bydgoszcz.
Zainteresowani kandydaci będą mogli spotkać się z pracownikami firmy w każdy piątek w godzinach: 9:00, 14:00 i 16:00. Specjaliści opowiedzą, na czym polega ich praca i jak dzięki niej mogą rozwijać swoje kompetencje zawodowe. Odpowiedzą na wszelkie pytania związanie z ofertami pracy oraz przedstawią bogaty wachlarz możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Szczegółowe informacje znajdują się na https://wenet.pl/kariera, gdzie przez specjalny formularz można zapisywać się na konkretny termin spotkania.
Dlaczego warto dołączyć do zespołu doradców internetowych?
WeNet ciągle inwestuje w rozwój swoich pracowników, dlatego mile widziane są kandydatury nie tylko od osób z doświadczeniem w branży, ale również od młodych ludzi zainteresowanych podnoszeniem swoich umiejętności zawodowych. WeNet oferuje kandydatom dowolną formę zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie lub kontrakt B2B).
Zespoły firmy zapewniają wstępne szkolenie przygotowawcze do pracy, potrzebne narzędzia pracy oraz dodatkowe benefity dla pracowników. Co więcej, firma daje dostęp do bogatej oferty edukacyjnej, która obejmuje program indywidualnego rozwoju zawodowego i awansu. Osoby zainteresowane tą ofertą współpracy znajdą szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://wenet.pl/kariera.
„Zapraszamy kandydatów niemal z całej Polski. Od lat dajemy możliwość uwalniania potencjału zawodowego naszym pracownikom. Jako pracodawca oferujemy elastyczne warunki zatrudnienia, co oznacza, że kandydat sam decyduje, czy chce mieć umowę o pracę, czy podpisać kontrakt B2B. Aktualnie poszukujemy zarówno kandydatów z doświadczeniem w branży marketingu internetowego, jak i osób bez takiego doświadczenia. Jesteśmy od lat stabilnym pracodawcą, nastawionym na rozwój pracowników oraz długoterminową współpracę. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z naszą szeroką ofertą rekrutacyjną oraz możliwościami rozwoju osobistego i zawodowego” – mówi Iwona Wencel, wiceprezes zarządu ds. HR WeNet Group S.A.
Przyjdź na Dni Otwarte WeNet
Dni Otwarte cieszą się zawsze wysoką frekwencją. Bierze w nich udział wiele osób zainteresowanych pracą w WeNet w różnych działach. Firma ma swoje biura w 19 lokalizacjach w Polsce, w tym w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Katowicach i innych dużych miastach.
Przykładowo nowo otwarte biuro w Bydgoszczy podczas ostatnich Dni Otwartych odwiedziły łącznie 52 osoby, z których wiele wyraziło zainteresowanie pracą i uczestniczyło w procesie rekrutacji.
Ty też chcesz dołączyć do zespołu doradców internetowych i rozwijać się zawodowo? Weź udział w Dniach Otwartych.
WeNet jako lider w digitalizacji polskich firm
WeNet ma swoją siedzibę w Warszawie i zatrudnia ponad 1000 ekspertów na terenie całej Polski. Oferuje przedsiębiorcom z sektora MŚP skuteczne rozwiązania biznesowe, które są dostosowane do dynamicznie zmieniającego się rynku. Firma świadczy różnorodne usługi i dostarcza produkty, które pozwalają na efektywne rozwijanie biznesu online.
Specjaliści przede wszystkim:
- projektują i budują strony WWW,
- tworzą sklepy internetowe,
- zajmują się pozycjonowaniem firmowych witryn,
- realizują kampanie reklamowe w internecie.
Wszystkie działania wpływają na zwiększenie widoczności małych i średnich firm w sieci, co bezpośrednio przyczynia się do wzrostu sprzedaży i rozwoju tych przedsiębiorstw. Z usług WeNet korzysta już ponad 50000 polskich przedsiębiorców z sektora MŚP.
Źródło informacji: WeNet
You may like
Biznes
Świadome zużywanie energii powinno być elementem dekarbonizacji
Published
6 dni agoon
24 listopada, 2023By
admin
Poprawa efektywności energetycznej jest ważna. Gospodarstwa domowe odpowiadają za ok. 30 proc. zużywanej w Polsce energii. Świadome zmiany w codziennych nawykach, mające na celu oszczędność energii, mogą i powinny stanowić jeden z filarów polskiej dekarbonizacji.
Kluczową rolę w dążeniu Unii Europejskiej do redukcji emisji gazów cieplarnianych odgrywają działania na rzecz efektywności energetycznej. Jednak korzyści, wynikające z poprawy efektywności energetycznej, są potencjalnie dużo większe: przyczyniają się do obniżenia zużycia paliw, zwiększając bezpieczeństwo energetyczne, mają pozytywny wpływ na jakość powietrza oraz na koszty gospodarstw domowych, związane ze zużyciem energii, poprawiając jakość życia obywateli.
Według instytutu WiseEuropa, niezależnego think-tanku, który specjalizuje się w polityce europejskiej i zagranicznej oraz w ekonomii, gospodarstwa domowe odpowiadają za ok. 30 proc. zużywanej w Polsce energii. Świadome zmiany w codziennych nawykach, mające na celu oszczędność energii, mogą i powinny stanowić jeden z filarów polskiej dekarbonizacji.
Eksperci wskazują kilka prostych przykładów poprawy efektowności energetycznej w domach. Walka ze zmianami klimatu to nie tylko panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła – każdy może dołożyć swój wkład do ochrony klimatu poprzez zwiększenie swojej efektywności energetycznej, czyli bardziej świadome i efektywne zużywanie energii.
Oszczędzanie energii to nierzadko konieczność ekonomiczna, by zadbać o jak najniższe rachunki, Polacy zwracają uwagę na to, by np. uruchamiać pralkę tylko, gdy jest pełna, lub wyłączać światło, gdy wychodzi się z pomieszczenia. Ważne jest, by również osoby, które nie muszą oszczędzać energii ze względów finansowych, zadbały o wypracowanie takich nawyków. Zapalanie tylko koniecznego światła czy zakładanie dodatkowego swetra w miejsce podkręcania grzejnika może mieć realny wpływ na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.
„Również osoby posiadające panele fotowoltaiczne czy zainstalowane pompy ciepła powinny zwracać uwagę na ilość zużywanej energii” – zauważa Marianna Sobkiewicz, analityczka WiseEuropa. „Energia nigdy nie jest darmowa, a zużywając jej nadmiar, utrudniamy proces dekarbonizacji” – dodaje.
Poprawie efektywności energetycznej służy opracowany przez międzynarodowe konsorcjum z udziałem WiseEuropa instrument MICAT, który ma na celu umożliwienie lepszego monitorowania zużycia energii, efektywnego zarządzania jej przepływami i zużyciem, również poprzez wsparcie w monetyzacji poszczególnych działań i oceny realnego wpływu na finanse. Projekt miał na celu opracowanie kompleksowego podejścia do szacowania wielorakich skutków efektywności energetycznej poprzez dostarczenie ogólnodostępnego, łatwego w użyciu narzędzia online do prezentacji i szacowania skutków wprowadzanych polityk publicznych, ułatwiając podejmowanie właściwych decyzji.
„Instrumenty monitorowania i nadzorowania zużycia energii elektrycznej mogą pomóc operatorom energetycznym w lepszym zarządzaniu i optymalizowaniu zużycia energii, ale nie zastąpią świadomych decyzji konsumentów” – podsumowuje Marianna Sobkiewicz.
Źródło: PAP MediaRoom
Biznes
Czym najlepiej poruszać się po mieście? Rower z najwyższą punktacją, a samochód elektryczny najszybszy w warszawskiej edycji Wielkiego Testu Mobilności Miejskiej 2023
Published
1 tydzień agoon
20 listopada, 2023By
admin
art. sponsorowany
Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego pojazdów i rozwiązań z zakresu nowej mobilności sprawdził, jakie środki transportu są najbardziej efektywne w ruchu miejskim. Test przeprowadzono w warunkach rzeczywistych, a do wyniku wliczano czas i koszt przejazdu oraz generowany ślad węglowy. Badanie przeprowadzono w tym samym czasie na pięciu różnych trasach, z udziałem 20 uczestników, którzy korzystali z różnych środków transportu: samochodów elektrycznych, spalinowych, rowerów, a także komunikacji miejskiej.
-
Rower z najwyższą punktacją po zsumowaniu czasu dojazdów, ich kosztów oraz emisyjności. Jest najtańszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu w mieście, a przy tym niewiele ustępuje samochodom pod względem czasu dotarcia na miejsce.
-
Najszybsze w mieście okazały się samochody elektryczne. Zeroemisyjne auta mogą korzystać z buspasów, przez co często wyprzedzają pojazdy spalinowe, a do tego korzystają za darmo ze stref płatnego parkowania. Miesięczny koszt dojazdów do pracy elektrykiem może być niższy niż komunikacją miejską.
-
Tego dnia średnia prędkość samochodu w Warszawie wyniosła 20-30 km/h. Skorzystanie z dróg ekspresowych na dłuższych dystansach pozwoliło przyspieszyć średnio do 40-50 km/h.
-
Komunikacja miejska wyprzedza samochody na trasach, gdzie dłuższy odcinek pokonać można metrem i autobusem jadącym buspasem.
-
Parkowanie jest najdroższym elementem użytkowania samochodu w mieście. Regularne pozostawianie auta w warszawskiej strefie płatnego parkowania może kosztować ponad 10000 zł rocznie.
Wielki Test Mobilności Miejskiej 2023 – edycja warszawska to pierwsze takie wydarzenie, mające na celu porównanie różnych sposobów przemieszczania się w mieście i wyłonienie najbardziej efektywnych środków transportu.
„W dzisiejszym świecie mieszkańcy miast żyją w nieustannym pędzie, dużo czasu spędzają w drodze do pracy albo na służbowe i prywatne spotkania. Wraz z nowymi potrzebami zmienia się podejście do mobilności miejskiej. Dostępność różnych form mobilności, z których możemy korzystać na co dzień, pozwala mieszkańcom miast na wybór najefektywniejszego środka transportu dla konkretnej trasy. Coraz częściej mieszkańcy miast używają wielu różnych pojazdów w trakcie jednego dnia. W środowisku biznesowym, dzięki pojawieniu się takich rozwiązań jak firmowe systemy współdzielenia pojazdów, huby mobilnościowe czy też aplikacje typu MaaS (Mobility as a Service), pracownik może swobodnie decydować, jaki środek transportu będzie w danym momencie dla niego najlepszy” – mówi Piotr Wójcik, Head of Marketing & Products w Arval Service Lease Polska. „Jako lider rynku postanowiliśmy pomóc w wyłonieniu takich sposobów poruszania się po dużej metropolii. Takich, które zajmują najmniej czasu, nie wymagają dużych wydatków, są ekologiczne i wygodne. Tak właśnie zrodził się pomysł na Wielki Test Mobilności Miejskiej 2023” – dodaje.
Pięć tras, cztery rodzaje transportu
Test przeprowadzono w Warszawie na początku października, na pięciu różnych trasach, z udziałem 20 uczestników, którzy korzystali z różnych środków transportu: samochodów elektrycznych, spalinowych, rowerów, a także komunikacji miejskiej. Jako punkty startowe wybrano miejsca w peryferyjnych dzielnicach, położone kilkanaście kilometrów od centrum miasta, z których codziennie dojeżdżają do biur tysiące mieszkańców. Zawodnicy sami decydowali o tym, jaką drogą dotrą do mety zlokalizowanej przy placu Teatralnym, czyli w samym centrum Warszawy.
Wszyscy uczestnicy testu mieli obowiązek przestrzegania zasad przepisów ruchu drogowego, a przejazdy samochodów nadzorowały zamontowane w pojazdach urządzenia telematyczne. Za obliczenie śladu węglowego wygenerowanego przez wszystkie pojazdy odpowiedzialna była firma Envirly.
Na końcową ocenę składała się punktacja uzyskana przez uczestników na wszystkich trasach. W kategoriach „czas przejazdu”, „koszt” oraz „emisja” każdemu z czterech środków transportu na wszystkich trasach przyznawano punkty: maksymalnie 4 pkt. za pierwsze miejsce i 1 pkt. za ostatnie. Jeden rodzaj transportu mógł trzymać łącznie na wszystkich trasach 60 pkt.
Wyniki Wielkiego Testu Mobilności 2023
-
Czas dojazdu
Wielki Test Mobilności Miejskiej 2023 pokazał, że w stolicy nie można wskazać jednego faworyta, jeśli chodzi o najszybszy czas przejazdu w obrębie miasta. Jednak to samochody – zarówno elektryczne, jak i spalinowe – zajmują czołowe pozycje. Test pokazał natomiast, że rower nie zostaje wcale daleko w tyle. Cykliści docierali na metę kilka-kilkanaście minut później niż kierowcy aut, a czasem nawet równo z nimi. W rywalizacji o najkrótszy czas podróży komunikacja miejska zazwyczaj znajduje się na straconej pozycji. Wyniki testu pokazały jeden wyjątek, kiedy trasa autobusu prowadziła przez kilka kilometrów po prostym, niezatłoczonym odcinku drogi, buspasem, co umożliwiło autobusowi rozwinięcie wyższej prędkości. Połączenie na trasie autobusu korzystającego z przywileju jazdy buspasem oraz metra pozwala na niektórych trasach dotrzeć do celu szybciej niż samochodem spalinowym, który traci czas, stojąc w korku.
-
Koszt przejazdu
W kwestii kosztów wygrywa naturalnie rower, zaś drugie miejsce zajmuje samochód elektryczny. Test wykazał, że przejazdy elektrykiem ładowanym w domu, na trasach do i z pracy, mogą być tańsze niż zakup biletu miesięcznego na komunikację miejską, a na dodatek elektryki są zwykle znacznie szybsze. Jednorazowa podróż w mieście na dystansie kilkunastu kilometrów pokonywana elektrykiem kosztuje zwykle nieco ponad 2 zł. Ten sam dystans pokonywany samochodem spalinowym to koszt wielokrotnie większy.
Prawdziwa przewaga samochodu elektrycznego nad konwencjonalnym w dużym mieście wyraża się jednak w kosztach parkowania. Warszawski kierowca, który chciałby we wszystkie dni robocze roku zostawiać auto spalinowe w strefie płatnego parkowania na 8,5 godziny zapłaci za to aż 10263 zł! Parkowanie samochodu elektrycznego jest zaś bezpłatne w każdej miejskiej strefie parkowania.
-
Ślad węglowy
Przewaga rowerów w zakresie emisji CO2 jest oczywista – są one całkowicie zeroemisyjnym środkiem transportu. Na kolejnych pozycjach plasuje się komunikacja miejska. Nawet emisja generowana przez autobusy zasilane tradycyjnymi paliwami rozkłada się na tysiące pasażerów podróżujących nimi każdego dnia, zaś ślad węglowy metra i tramwajów jest bardzo niski. Samochody elektryczne, choć nie emitują lokalnie żadnych spalin, korzystają z energii elektrycznej, przy produkcji której do atmosfery trafia sporo gazów cieplarnianych. Niemniej w przeliczeniu na jeden pojazd i poszczególne przejazdy emisja CO2 dla elektryków jest niższa niż w przypadku samochodów spalinowych oraz hybrydowych. Duże znaczenie ma tu trasa, jaką wybiorą kierowcy (im krótsza tym lepiej) oraz efektywność energetyczna pojazdu (im niższe średnie zużycie energii, tym lepiej).
Rower z najwyższą punktacją
Po zsumowaniu punktów uzyskanych przez wszystkie pojazdy na wszystkich trasach na zdecydowane prowadzenie wysunął się rower, który uzyskał 49 punktów na 60 możliwych, a w kategoriach kosztu dojazdu i emisyjności był naturalnie nie do pobicia. Samochód elektryczny z wynikiem 41/60 uplasował się na drugim miejscu i był liderem w kategorii czasu dojazdu. Trzecia pozycja i wynik 35/60 należy do komunikacji miejskiej, która jest stosunkowo niedroga i nadgania niską emisyjnością przypadającą na pasażera. Auto spalinowe okazało się drugim najszybszym, ale i najdroższym i najbardziej emisyjnym środkiem transportu w mieście z punktacją 27/60.
„Zwycięzcą testu miejskiej mobilności jest bezdyskusyjnie rower. Nie emituje spalin, a jazda na nim nie kosztuje ani grosza. Rower niewiele ustępuje też samochodom pod względem szybkości dotarcia do punktu docelowego. Pod względem czasu przejazdu wygrywa natomiast samochód elektryczny będący jednocześnie drugim najtańszym środkiem transportu wg kosztu pojedynczego przejazdu. Komunikacja miejska, choć w teście zwykle najwolniejsza, jest stosunkowo tania i zostawia najmniejszy ślad węglowy w przeliczeniu na pasażera, spośród wszystkich mechanicznych środków transportu. Auta spalinowe, niewiele tylko wolniejsze w mieście od elektryków, tracą w ogólnej punktacji z uwagi na wysokie koszty przejazdu i najwyższą średnią emisję CO2” – podsumowuje Piotr Wójcik.
Szczegółowe wyniki testu, podsumowania z poszczególnych tras i opis metodologii znajdują się w raporcie z Wielkiego Testu Mobilności Miejskiej 2023: https://raport-arval.pl//WTMM-2023.
O Arval:
Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z niemal 1,6 mln pojazdów na całym świecie (koniec grudnia 2022 r.). Każdego dnia ponad 8000 pracowników Arval w 30 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance, który jest światowym liderem w zarządzaniu flotą, z ponad 3 mln pojazdów w 53 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością Grupy BNP Paribas. W ramach Grupy, Arval jest częścią pionu Commercial, Personal Banking & Services.

Sąd skazał b. księdza na 8 lat więzienia

Nadchodzi Dzień Podchorążego

Mikro granty – makro wrażenia. Docieramy wszędzie, aktywizujemy od najmłodszych lat, promujemy zdrowie

Weź żelazo na poważnie. Słuchaj swojego ciała
