Connect with us

Sport

Ostatnie 500 miejsc na 28. Półmaraton PHILIPS Piła!

Published

on

Na ponad 3 miesiące przed imprezą lista startowa 28. Półmaratonu PHILIPS Piła zawiera już ponad 3 tysiące nazwisk. Oznacza to, że na bieg, który odbędzie się 2 września dostępnych zostało tylko 500 pakietów startowych. Półmaraton w Pile to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce i drugi najchętniej wybierany bieg przez zdobywców Korony Polskich Półmaratonów.

Możliwość skompletowania kolejnego biegu do odznaki Korony Polskich Półmaratonów nie jest jedynym powodem, dla którego zawodnicy tak chętnie przyjeżdżają do Piły. Popularność pilskiego półmaratonu wynika również z płaskiej i szybkiej trasy, która sprzyja osiąganiu dobrych wyników i poprawianiu rekordów życiowych. Kolejnym atutem jest także termin zawodów, który biegacze wybierają na sprawdzenie swojej formy przed jesiennymi maratonami.
Aktualna opłata startowa wynosi 75 złotych i taka wysokość wpisowego będzie obowiązywać do 7 lipca, o ile wcześniej zapisy nie zostaną zamknięte z uwagi na brak miejsc.
Cieszy nas tempo zapisów na wrześniowy półmaraton. Jeśli utrzyma się na tym poziomie to przewidujemy, że niedługo będziemy musieli zamknąć listę startową. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczny półmaraton był niezapomniany. Zapraszamy do Piły na naszą superszybką trasę, na której padło już bardzo wiele rekordów życiowych. Mamy nadzieję, że na naszej mecie wielu biegaczy poczuje radość ze zdobycia Korony Polskich Półmaratonów. – mówi Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.
28. Półmaraton PHILIPS Piła odbędzie się na trasie posiadającej atesty IAAF, AIMS oraz PZLA. Jak co roku podczas pilskiej “połówki” odbędą się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie, a oprócz tego rywalizacja będzie toczyć się również w ramach Pucharu Komendanta Policji, Otwartych Mistrzostw Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni oraz Mistrzostw Wojska Polskiego w Półmaratonie.
Od 2006 roku uczestnicy pilskiego półmaratonu otrzymują na mecie medale z wizerunkiem czołowych polskich maratończyków w historii polskiej lekkiej atletyki. W minionych latach swojego wizerunku na medalu użyczyli: Zdzisław Bogusz (2006), Edward Stawiarz (2007), Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarżyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013), Zbigniew Pierzynka (2014), Wanda Panfil (2015), Jan Huruk (2016) oraz Leszek Bebło (2017). O tym, czyja podobizna znajdzie się na medalu tegorocznej edycji dowiemy się za kilka tygodni.
Zapisy na bieg prowadzone są na stronie www.pila.halfmarathon.pl

***
Półmaraton PHILIPS Piła
Ćwierć wieku temu pomysłodawcą i inicjatorem przeprowadzenia długodystansowego biegu ulicznego, był Henryk Paskal, reprezentant naszego kraju w biegach długich, a później doświadczony maratończyk. Do 1999 roku impreza była rozgrywana pod nazwą „Pilska Piętnastka”, a od 2000 roku organizowana jest na dystansie półmaratonu. Prestiż zawodów podkreśla ranga Mistrzostw Polski w Półmaratonie, które w Pile odbywają się od 2000 roku. Od 2006 roku uczestnicy pilskiego półmaratonu otrzymują na mecie medale z wizerunkiem czołowych polskich maratończyków w historii polskiej lekkiej atletyki.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sport

To nie był łatwy mecz…

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W sobotę, 27 kwietnia,  na torze pilskiej Polonii odbyły się derby Wielkopolski. Gospodarze podejmowali zespół Ultrapur Start Gniezno.

Choć kibice myśleli, że na własnym torze gospodarze są faworytem, to jednak już pierwsze wyścigi sprawiły, że było wiadomo, że team z Gniezna jest dobrym i silnym zespołem, z którym wygrać będzie zwyczajnie trudno.

Po wyścigi 11. pojawił się problem z dmuchaną bandą, która straciła powietrze. Procedura startowa została przerwana. W chwili przerwy w zawodach 31:35 dla gości.

W biegu 13. problemy z motocyklem miał  Kevin Woelbert, któremu nie udało się wystartować. Gospodarze wygrali ten bieg 4:2.

Advertisement

Przed biegami nominowanymi 38:40 dla Ultrapur Start Gniezno.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 44:46 dla gości.

 

Advertisement
Continue Reading

Sport

Kamil Stoch będzie miał indywidualnego trenera

Published

on

By

fot. PAP

Do sezonu 2024/25 w skokach narciarskich Kamil Stoch będzie przygotowywał się indywidualnie – poinformował PZN. Szczegółowe warunki oraz nazwisko szkoleniowca, z którym Stoch będzie pracował nie są jeszcze znane.

“Polski Związek Narciarski respektuje prośbę Kamila Stocha i zajmie się stworzeniem ramowych warunków dla indywidualnego przygotowania do sezonu. Rozpatrzenie niniejszego wniosku stanowi gest dobrej woli Polskiego Związku Narciarskiego wobec Kamila Stocha, oparty na osiągnięciach sportowca.

 

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego musi jednak szczegółowo omówić tę decyzję, w celu znalezienia najskuteczniejszego rozwiązania. W przyszłym miesiącu Polski Związek Narciarski określi warunki ramowe w porozumieniu z wszystkimi osobami decyzyjnymi. Polski Związek Narciarski poinformuje opinię publiczną, gdy warunki zostaną uzgodnione” – przekazał PZN w oświadczeniu.

Advertisement

 

Sezon 2023/24 Pucharu Świata był w wykonaniu Polaków jednym z najsłabszych w ostatnich latach. W klasyfikacji generalnej najwyższe, 19. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, który jako jedyny stał na podium indywidualnych zawodów.

 

Stoch w “generalce” uplasował się na 26. pozycji, co jest jego najgorszym wynikiem od 15 lat. W żadnym konkursie nie udało mu się zająć miejsca w czołowej dziesiątce.

Advertisement

 

Mimo słabych rezultatów biało-czerwonych, trenerem kadry pozostał Austriak Thomas Thurnbichler.

 

Blisko 37-letni Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski. W dorobku ma też m.in. dwa złote medale mistrzostw świata i dwie Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ. (PAP)

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement