Policja zatrzymała 35 osób poszukiwanych przez sądy

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie ostatnich kilkunastu dni zatrzymanych zostało 35 osób poszukiwanych od kilku miesięcy, a nawet kilku lat. Mieszkańcy powiatu pilskiego zostali zatrzymani na terenie województwa wielkopolskiego, Niemiec, Holandii i Hiszpanii. 12 z nich poszukiwanych było listami gończymi, a 4 Europejskimi Nakazami Aresztowania. Teraz najbliższe lata spędzą za więziennymi kratami.

-Zdecydowane działania policjantów doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich kilkunastu dni aż 35 poszukiwanych osób, które ukrywały się w mieszkaniach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, tapczanach, czy szafach. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Pilscy kryminalni wykonywali również intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania mieszkańców powiatu pilskiego – informuje podkom. Żaneta Kowalska – z pilskiej policji.

Ostatni z zatrzymanych mieszkańców powiatu pilskiego, który poszukiwany był od kilku miesięcy dwoma listami gończymi za przestępstwa narkotykowe, podczas zatrzymania uciekał przez kilkaset metrów przed policjantami i ukrył się w ruinach budynku gospodarczego. Jednak policjanci błyskawicznie zatrzymali uciekiniera. Tłumaczył funkcjonariuszom, że często tu przebywa, gdyż ma sentyment do tego miejsca, ponieważ kiedyś tutaj mieszkała jego babcia. Teraz kilka lat spędzi, jak pozostałe osoby zatrzymane, za więziennymi kratami.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 21 do 60 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart