Znamy więcej szczegółów o wypadku wojskowej ciężarówki

21 grudnia br. na drodze wojewódzkiej nr 179, pomiędzy Piłą a Szydłowem doszło do wypadku drogowego z udziałem wojskowej ciężarówki wojsk amerykańskich, która uderzyła w przydrożne drzewo.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozbity pojazd należący do armii USA. Samochodem ciężarowym podróżowało trzech żołnierzy. Jeden z nich opuścił pojazd o własnych siłach, dwóch pozostałych pozostawało w zniszczonej kabinie. Z samochodu ciężarowego na jezdnię spadł przewożony kontener. Jadący z przeciwka samochód osobowy chcąc uniknąć zderzenia z kontenerem zjechał na pobocze. Łącznie w wypadku uczestniczyło 5 osób.
Pierwsze działania straży polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionych w pogiętej ciężarówce. Równocześnie, wspólnie z zespołami karetek pogotowia ratunkowego udzielano pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybywały kolejne zastępy, w tym Grupa Operacyjna pod dowództwem bryg. Rafała Mrowińskiego – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce przybyła również Żandarmeria Wojskowa.

Działania trwały ponad 6 godzin, udział w nich wzięły zastępy z JRG PSP nr 1 w Pile, OSP Szydłowo, OSP Skrzatusz oraz Wojskowa Straż Pożarna z Dolaszewa.

Relacja video z wypadku w Telewizji Internetowej www.ITVPILA.pl.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart