Connect with us

Na sygnale

Zatrzymani przyznali się do winy

Published

on

Policjanci z Wałcza zatrzymali 20-latka, który odpowie za bezpośrednie narażenie na utratę życia albo zdrowia kilku osób. Wobec podejrzanego sędzia sądu rejonowego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O tym informowaliśmy w niedzielę. Wobec drugiego 34-letniego sprawcy prokurator zastosował dozór policyjny.

Przypomnijmy, że wałeckiego szpitala łącznie w ubiegłym tygodniu trafiło 9 osób. Wszystkie prawdopodobnie zażyły dopalacze.  Policjanci niezwłocznie podjęli intensywne działania celem ustalenia sprawcy i okoliczności, w jaki sposób osoby, które trafiły do szpitala weszły w posiadanie niebezpiecznych substancji.

Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 20- letniego i 34-letniego mężczyznę, którzy okazali się podejrzanymi i przyznali się do popełnionego czynu. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu przychylił się do wniosku prokuratora poprzedzonego wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu i zastosował wobec podejrzanego 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec starszego z mężczyzn, 34-letniego mężczyzny,  prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawcom za udzielenie kilku osobom szkodliwej dla zdrowia substancji, o nieustalonym składzie chemicznym, celem jej spożycia, a tym samym za narażenie tych osób na bezpośrednie zagrożenie utraty życia albo zdrowia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Śmiertelny wypadek w Okalińcu

Published

on

By

KPP Piła

Kolejny śmiertelny wypadek na DK nr 10 w Okalińcu. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 20.00.

Z pierwszych informacji przekazanych przez policję wynika, że doszło tam do bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

-68-letni kierowca Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo kierowcy Mercedesa, który poruszał się drogą nr 10 z Piły w kierunku Bydgoszczy. W wyniku tego doszło do zderzenia obu tych pojazdów – informuje sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W mercedesie prócz kierowcy jechała jeszcze dwójka dzieci. Trafiły one do szpitala. Wypadku nie przeżył 68-letni kierowca Renault.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny pożar w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Tragiczny pożar w Pile. Nie żyje jedna osoba.

Strażacy wezwanie do pożaru otrzymali o godz. 18.28. Na miejsce zostało zadysponowanych 6 zastępów straży pożarnej z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Pile.

Po przyjeździe strażacy zastali pożar opuszczonego budynku, gdzie języki ognia wychodziły na zewnątrz.

Po przeszukaniu pomieszczeń strażacy w środku znaleźli zwęglone ciało. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy to ciało kobiety czy mężczyzny.

Na miejscu pracują policyjni technicy oraz prokurator.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement