Connect with us

Na sygnale

Zamaskowany mężczyzna napadł na kantor w Pile

Published

on

Napad w jednej z pilskich galerii handlowych. Zamaskowany mężczyzna chciał obrabować kantor, a dodatkowo groził wysadzeniem budynku.

Do zdarzenia doszło około godz. 18.00 w  poniedziałek, 10 stycznia br. Ubrany na czarno, z kominem na twarzy mężczyzna podszedł do kantoru mieszczącego się w galerii.

Przez okienko mężczyzna wsunął kartkę z żądaniem otrzymania 30 tysięcy złotych w różnych walutach  oraz informacją, że w jego plecaku oraz na terenie galerii znajdują się ładunki wybuchowe. W przypadku nie spełnienia jego żądań mężczyzna groził detonacją ładunków wybuchowych – mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Pracownica kantoru uruchomiła tzw. “cichy alarm”, wzywając ochronę. Gdy mężczyzna zauważył zbliżających się ochroniarzy, uciekł.

Jak poinformowała policja z galerii zostało ewakuowanych około 300 osób. Mężczyzna jest poszukiwany przez Policję.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading

Na sygnale

W Pile na stawkach utonął 22-latek

Published

on

By

Tragiczny początek wakacji. W czwartek wieczorem w stawkach przy ul. Kusocińskiego utonął 22-latek.

W czwartkowy wieczór dwóch 22-latków postanowiło popływać w “stawkach” przy ul. Kusocińskiego. W pewnym momencie jeden z nich zaczął się topić. Drugi z mężczyzn ruszył mu na ratunek. Zdołał wyciągnąć go z wody, a następnie rozpoczął reanimację. Sytuacja była dramatyczna.

Po chwili pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął czynności ratunkowe i zabrał 22-latka do szpitala. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji młody mężczyzna zmarł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pilska policja pod nadzorem prokuratury.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement