Wzorowa lekcja samorządności w Wyrzysku

14 grudnia obyła się sesja inauguracyjna nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. W nowej radzie V już kadencji, wybranej na lata 2021-2023, zasiadło 15 reprezentantów szkół podstawowych z gminy Wyrzysk.

Obrady odbyły się w sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Podczas pierwszej sesji nowi radni złożyli ślubowanie, wybrali Prezydium Rady oraz członków komisji. Wśród zaproszonych gości był Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
– Byłem ogromnie usatysfakcjonowany, widząc zaangażowanie tak młodych ludzi w pracę samorządową. To bardzo budujące, że chcą angażować się w życie lokalnej społeczności i walczyć o swoje sprawy. To znakomita lekcja samorządności i doskonałe doświadczenie, które na pewno zaowocuje w dorosłym życiu. Pogratulowałem młodym radnym tego zaangażowania, życząc im owocnych obrad przez całą kadencję – mówi starosta.

W sesji uczestniczyła także Bogusława Jagodzińska, Burmistrz Wyrzyska i Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Roman Łuka, którzy także doceniają zaangażowanie młodych ludzi w lokalne sprawy.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart