Connect with us

Ludzie

Wzmaga się ruch przy Cmentarzu Komunalnym w Pile

Published

on

fot. Twoje7dni

Przy Cmentarzu Komunalnym w Pile wzmaga się ruch pojazdów. Sytuacja jest jednak zdecydowanie lepsza, bo w tym roku ruch samochodów i odwiedzających groby rozłożył się także na weekend.

Część z osób odwiedziła groby najbliższych już w ten weekend. Od piątku w okolicach cmentarza było widać wzmożony ruch zarówno samochodów, jak i pieszych. W piątek tez swoją akcję rozpoczęła pilska policja. Funkcjonariusze patrolują teren nekropolii by nie dochodziło do kradzieży kwiatów oraz zniczy , a także kradzieży kieszonkowych, które są charakterystyczne dla tego okresu.

Przypominamy, że przed cmentarzem w Pile trwa zbiórka na pilskie hospicjum. Wolontariusze ubrani są w charakterystyczne żółte koszulki.

Zapraszamy do obejrzenia  filmu z drona nad pilskim cmentarzem. Film pochodzi z 2020 roku, kiedy rząd zamknął cmentarze w całej Polsce.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

SMA – pomóżmy małej Zosi

Published

on

By

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement