Wypadek w Studźcach

6 stycznia 2022 roku przed godziną piętnastą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 193 w miejscowości Studźce – prawdopodobnie są dwie osoby poszkodowane.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku jeden samochód osobowy znajduje się na drodze, a dwa pozostałe pojazdy osobowe poza drogą – trzy osoby są poszkodowane – przytomne. Droga wojewódzka jest całkowicie
zablokowana.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego – poszkodowani zostali przetransportowani ambulansami do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Droga wojewódzka DW-193 na czas działań była zablokowana – Policja zorganizowała odjazd. W działaniach trwających dwie i pół godziny brały udział 3 zastępy straży pożarnej w sile 13 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pomoc drogowa.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart