Witaj szkoło!

1 września zaczął się nowy rok szkolny 2020/2021. W szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski naukę rozpoczęło 5652 uczniów, w tym 1315 w pierwszych klasach.

Szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski są dobrze przygotowane do prowadzenia zajęć w każdym wariancie, przede wszystkim w trybie stacjonarnym, ale również w trybie mieszanym, czy zdalnym. Zostały zapewnione bezpieczne warunki nauki i pracy.

Rok szkolny będzie z pewnością ogromnym wyzwaniem, nie tylko dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ale dla nas wszystkich. Panująca pandemia wymusiła na nas nowe zachowania. Musimy być bardziej ostrożni i odpowiedzialni za samych siebie i za innych. Minione miesiące były również czasem wytężonej pracy. Ciężko pracowaliśmy, aby umożliwić uczniom naukę w nowoczesnych warunkach, inwestowaliśmy w bazę sportową, modernizację pracowni dydaktycznych, wprowadziliśmy nowe kierunki nauki z godne z zapotrzebowaniem rynku pracy, zwłaszcza w szkolnictwie o profilu zawodowym – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile Powiat Pilski uruchomił na przykład nowy kierunek ,,technik fotografii i multimediów”, gdzie młodzież pozna podstawy fotografii, grafiki i montażu telewizyjnego, a w szkolnym studiu filmowym poczuje się jak prawdziwy operator.

Także w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Piła, uczniowie dzisiaj rozpoczęli nowy rok szkolny.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart