Connect with us

Edukacja

Wiceminister Wojciech Murdzek z wizytą w Pile i Margoninie

Published

on

Spotkanie ze studentami pilskiej akademii, a także inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Margoninie – to punkty wizyty wiceministra edukacji i nauki Wojciecha Murdzka, który odwiedził  region pilski na zaproszenie posła, wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka.

W Pile wiceministrowie spotkali się ze studentami Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica, a także z władzami uczelni. Rozmawiano o kształceniu, perspektywach rozwoju i możliwościach uruchomienia branżowych centrów umiejętności. Podczas wizyty oficjalnie otwarto strefę relaksu w studenckim akademiku. Na ręce rektora, dra hab. Donata Mierzejewskiego, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak przekazał także akt nominacji na członka Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego przy Polskiej Strefie Inwestycji – Wielkopolska.

Wspólnie ze słuchaczami, wiceministrowie zainaugurowali 15. już rok akademicki prężnie działającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Margoninie. Wcześniej spotkali się z władzami samorządowymi Margonina, dyrekcją i uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach.


Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek to kolejny ważny przedstawiciel rządu, który na zaproszenie wiceministra Piechowiaka odwiedza nasz region. – Tylko w tym roku w okręgu pilskim odbyły się wizyty wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepy, wiceministra finansów Sebastiana Skuzy, a także wiceministra zdrowia Piotra Brombera – przypomina Grzegorz Piechowiak.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Edukacja

Ruszyła trzecia edycja akcji „Łączą nas Drzewa”

Published

on

By

Co roku leśnicy sadzą 500 milionów drzew! Każdy z nas może wziąć w tym udział – czerpiemy siłę
z potęgi natury, dlatego ekologia i dbałość o środowisko łączą wszystkich Polaków.

Ruszyła wielka wiosenna akcja sadzenia „Łączą nas Drzewa”, której pomysłodawcą jest wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. W całej Polsce, na terenie każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, będziecie mogli spotkać się z leśnikami i razem zasadzić drzewka.

– Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję „Łączą nas Drzewa” organizujemy po to, żeby jednoczyć wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować – powiedział wiceminister Edward Siarka.

W tym roku akcję zainaugurowali wolontariusze, sadząc las w Nadleśnictwie Kaczory. Poprzednie dwie odsłony tego przedsięwzięcia spotkały się z szerokim zainteresowaniem społeczeństwa. Uczniowie, samorządowcy, przedstawiciele władz państwowych, strażacy, członkinie kół gospodyń wiejskich i miłośnicy przyrody zasadzili w całej Polsce dziesiątki tysięcy młodych drzew. Dzięki tej akcji każda osoba może przyczynić się do zwiększania powierzchni zielonych płuc naszego kraju, aby zapewnić bezpieczną przyszłość przyszłym pokoleniom.

Lasy Państwowe harmonijnie równoważą potrzeby przyrody, człowieka i gospodarki. Jak zaznaczyła Magdalena Kapuścińska, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych, sadzenie drzew to nie tylko wyraz troski o środowisko, lecz także wielka korzyść dla naszego zdrowia i samopoczucia. Aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody naszych lasów, to wspaniała forma wypoczynku i regeneracji.

Advertisement
Continue Reading

Edukacja

Remont biblioteki pochłonął 4 mln złotych

Published

on

By

Prawie 4 miliony złotych kosztował remont biblioteki głównej Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Dziś w południe odbyło się jej oficjalne otwarcie. 

Punktualnie w południe wybrzmiał także kurant z uczelnianej wieży. Z głośnika popłynął “Gaudeamus igitur”. Utwór wykonał i specjalnie nagrał dla ANS Marcin Wawrzyniak.

Nowa biblioteka główna w niczym nie przypomina poprzedniej. Ta dzisiaj otwarta to nowoczesna placówka, w której zebrano ponad 45.000 woluminów. Otwierając gmach biblioteki rektor uczelni przytoczył słowa noblistki Wisławy Szymborskiej, że “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

W głównym pomieszczeniu już na wejście widoczna jest szara ściana z dużymi wizerunkami polskich noblistów. Są też nowoczesne stoły i fotele oraz regały z książkami.Nowością jest też stojący przed biblioteką “książkomat”.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Advertisement