Connect with us

Wiadomości

W Pile oddano prawie 24 litry krwi

Published

on

W dwóch pilskich punktach, w tym w krwiobusie, który stanął przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile oddano łącznie 23,85 litra krwi. Wszyscy, którzy podzielili się tym darem otrzymywali bożonarodzeniowe drzewko w ramach akcji „Choinka dla życia” organizowanej we współpracy z Lasami Państwowymi.

Krwiobus w ramach akcji „Choinka dla życia” pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile stanął już przed rokiem. W tym także to właśnie miejsce było jednym z ponad 40 w całym kraju, gdzie zorganizowano akcję. Jej założenia były proste: każdy, kto odda krew w zamian otrzymuje choinkę od leśników. Drzewka pochodziły ze szkółki leśnej w Nadleśnictwie Trzcianka.

– Głównym celem akcji jest oczywiście zbiórka krwi. Myślę, że nie trzeba tłumaczyć bliżej problemu braku krwi. Nie od dziś jest to bardzo poważny problem, dlatego cieszę się, że mogliśmy przyczynić się do organizacji tej akcji. Chciałem przy okazji bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym – powiedział Krzysztof Sadowski, etatowy członek zarządu Powiatu Pilskiego.

Advertisement

Łącznie w dwóch pilskich punktach, w których prowadzona była akcja – mobilnym i stacjonarnym – krew oddały 53 osoby. Każda z tych osób oddała dokładnie 450 mililitrów krwi, co daje łącznie 23,85 litra.

– Takie akcje są bardzo potrzebne. Sam oddaję regularnie krew, staram się by było to dokładnie co trzy miesiące i zachęcam do tego wszystkich – powiedział jeden z uczestników akcji.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Published

on

By

22 września Oddział ZUS w Pile, wspólnie z partnerami akcji, zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

Budzimy zrozumienie” to hasło tegorocznej edycji Dnia Osób z Niepełnosprawnością organizowanego przez ZUS. Dzień Osób z Niepełnosprawnością to okazja do wyjątkowych spotkań, porad oraz refleksji. To platforma wymiany doświadczeń międzyludzkich. I właśnie w ten sposób wzajemnie budzimy w sobie zrozumienie.

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy i informacji z zakresu wsparcia dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz uaktywnienie i integracja osób z niepełnosprawnością. Podczas tegorocznego wydarzenia będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS i współpracujących instytucji.

W ramach tegorocznej akcji, w Oddziale ZUS w Pile, 22 września, od 11:00 do 14:00, na Sali Obsługi Klientów porad udzielać będą przedstawiciele:

Advertisement

– Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,

– Narodowego Funduszu Zdrowia,

– Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,

– Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności.

Advertisement

Serdecznie zapraszamy!

Continue Reading

Wiadomości

Powiat Pilski uruchomił nową mobilną aplikację mMieszkaniec

Published

on

By

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile uruchomił mobilną aplikację mMieszkaniec, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać np. awarie i dziury na drodze, brak oświetlenia, mogą również na bieżąco śledzić różne wydarzenia i działania podejmowane przez samorząd Powiatu Pilskiego.  

– Nowa aplikacja daje wiele możliwości, ale też nakłada na nas dodatkowe obowiązki. Robimy to jednak z myślą o mieszkańcach. Dzięki aplikacji mMieszkaniec każdy może np. zgłosić dziury w drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych czy gminnych. My po otrzymaniu informacji podejmiemy odpowiednie kroki i albo sami zajmiemy się sprawą i rozwiążemy problem, albo przekażemy ją do odpowiedniego zarządcy drogi – tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Poprzez aplikację mieszkańcy mogą również informować o niedziałającym oświetleniu, powalonych drzewach, zalegających odpadach czy barierach architektonicznych.
Na wyciągnięcie ręki jest także budżet Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile. Dzięki aplikacji możecie śledzić, chociażby jak kształtują się wydatki i dochody czy na jakie zadania idzie część Waszych podatków.
– W dalszej kolejności dzięki aplikacji mMieszkaniec chcemy prowadzić konsultacje społeczne. Głos mieszkańców, opinie czy uwagi są dla nas niezwykle cenne – dodaje starosta.

Advertisement

Bardzo praktycznym modułem aplikacji są „Ogłoszenia”, gdzie w najbliższym czasie będziemy między innymi informować o najważniejszych wydarzeniach czy inicjatywach podjętych przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile jak również publikować alerty i ostrzeżenia.

Aplikacja dopiero startuje, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Na bieżąco będziemy uzupełniać w niej treści i reagować na zgłoszenia i sugestie mieszkańców.
– Chcemy, aby mieszkańcy razem z nami budowali lepszą przyszłość naszego powiatu i temu ma w głównej mierze służyć to narzędzie – mówi starosta.

Aplikację mobilną „mMieszkaniec” można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Advertisement
Continue Reading