Uczniowie „Nafty” najlepsi w kraju

Uczniowie z klas medialnych w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica: Oliwia Wróblewska, Julia Soter, Zuzanna Witkowska, Hania Helak, Natalia Grześkowiak, Hubert Jakuć, Paweł Koniec wygrali ogólnopolski finał konkursu „Klimat na zmiany”.

W listopadzie polecą do Brukseli, aby reprezentować Polskę w zmaganiach europejskich.

– Już od dłuższego czasu prezentujemy sukcesy uczniów ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski. One najlepiej świadczą o tym, jak różnorodną mamy ofertę, jak doskonałą mamy kadrę rozwijającą talenty i pasje młodzieży.  Powiat Pilski nieustająco również inwestuje miliony złotych w bazę dydaktyczną, aby stworzyć młodzieży jak najlepsze warunki do nauki – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Konkurs jest częścią europejskiego projektu, realizowanego  przez 16 organizacji europejskich. Jest wśród nich Fundacja  Kupuj Odpowiedzialnie, która koordynuje działania projektowe w Polsce. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie jest  ogólnopolską organizacją  działającą  na rzecz zrównoważonego  rozwoju  i ochrony  środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka.

Projekt Klimat na zmiany ma na celu pobudzenie młodych Europejczyków do zrozumienia złożonych związków między zmianami klimatycznymi, a postawami konsumentów.  Konkurs jest jednym z działań projektu i został zorganizowany w 13  krajach.

Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu  DEAR  (Development  Education and Awareness Raising Programme)oraz NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Opiekunem klas medialnych i opiekunem w Ogólnopolskim Finale Konkursu KLIMAT NA ZMIANY jest nauczycielka Katarzyna Włodkowska. Gratulujemy i trzymamy kciuki za europejski finał.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart