Connect with us

Wiadomości

Turniej strzelecki o godność Króla Niepodległościowego

Published

on

Na strzelnicy Hubertus Bractwa Strzeleckiego w Chodzieży rozegrano Turniej Strzelecki o godność Króla Niepodległościowego 2022 Pilskiego Bractwa Kurkowego „Tarcza”. Pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł zdobył Jacek Woźniak.
Podczas turnieju rozegrano także wiele innych konkurencji strzeleckich, w których wyłoniono zwycięzców. Wśród zaproszonych gości był m.in. Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
– To wspaniały turniej z pięknymi tradycjami. Gratuluję organizatorom i uczestnikom – mówi.
Jeszcze do niedawna podobne turnieje rozgrywano w Pile w Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza. Niestety, cztery lata temu decyzją władz Gminy Piła obiekt został zamknięty, do dzisiaj stoi pusty i niszczeje.

Wyniki turnieju
Strzelanie do tarczy Króla Niepodległościowego
1. Jacek Woźniak PBK Tarcza
2. Wiesław Bielejewski PBK Tarcza
3. Mariusz Drożdż PBK Tarcza

Strzelanie do tarczy Jubileuszowej Brata Mariusza Małachowskiego
1. Dariusz Bielejewski PBK Tarcza
2. Jacek Woźniak PBK Tarcza
3. Wiesław Bielejewski PBK Tarcza

Strzelanie do tarczy Brackiej
Miejsce:
1. Wiesław Bielejewski PBK Tarcza
2. Dariusz Bielejewski PBK Tarcza
3. Jacek Woźniak PBK Tarcza

Advertisement

Strzelanie do tarczy Karabinek Sportowy
1. Magdalena Gołembowska Sympatyk z Poznania
2. Dariusz Bielejewski PBK Tarcza
3. Bartosz Gołembowski Sympatyk z Poznania

Strzelanie do tarczy punktowej – Broń czarnoprochowa
1. Mariusz Drożdż PBK Tarcza
2. Jan Kubacki PBK Tarcza
3. Henryk Stokłosa PBK Tarcza

Strzelanie do tarczy Pistolet sportowy
1. Zenon Schulz PBK Tarcza
2. Jacek Woźniak PBK Tarcza
3. Rafał Grabus PBK Tarcza

Strzelanie do tarczy Zapadki
1. Jacek Woźniak PBK Tarcza
2. Dariusz Bielejewski PBK Tarcza
3. Zenon Schulz PBK Tarcza

Strzelanie do tarczy Kur
1. Wiesław Bielejewski PBK Tarcza
2. Dariusz Bielejewski PBK Tarcza
3. Zbigniew Czapliński PBK Tarcza

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading

Polityka

Dokąd zmierza Piła? Dlaczego wyburzają kamienice?

Published

on

By

Kilka dni temu rozpoczęło się wyburzanie kamienicy przy ul. Ossolińskich w Pile. To charakterystyczna kamienica z muralem. Wielu mieszkańców miasta jest zdecydowanie przeciwna jej wyburzeniu. Po cichu zadają pytania, czy teren ten przeznaczony jest już przeznaczony dla konkretnego developera?

-Włodarze naszego miasta zdają się nie przejmować tym co sądzą mieszkańcy. Robią tylko to co sami uważają za dobre. Problem w tym, że w ten sposób niszczą to do poprzednicy wypracowali przez dziesiątki lat – mówi Pan Roman, mieszkaniec tego osiedla.

-Pewnie już komuś ten plac został obiecany – zastanawia się inny mieszkaniec Piły.

Władze twierdzą, że koszt remontu kamienicy byłby zbyt duży, dlatego zapadła decyzja o jej wyburzeniu. W tym tygodniu budowlańcy rozpoczęli wyburzanie obiektu, który od wielu lat był wpisany w krajobraz Piły.

Internet aż huczy na ten temat. Wszyscy zastanawiają się dlaczego włodarze miasta starają się za wszelką cenę sprzedawać tereny pod budowę mieszkaniową. Zyskują na tym developerzy, którzy coraz śmielej stawiają w Pile kolejne betonowe bloki.

Tymczasem w mieście jest wiele kamienic, którym można przywrócić dawny blask. Pisaliśmy o tym kilka miesięcy temu, gdy burzone były kamienice przy ul. Wawelskiej. LINK TUTAJ.

Advertisement

Dlaczego w Pile wolą burzyć kamienice, niż odrestaurowywać? Bo to za drogo kosztuje?

Skoro jednak prezydent Wrocławia może każdego roku odnawiać stare kamienice to dlaczego w Pile tak się nie dzieje? Mało tego! We Wrocławiu potrafią z takich kamienic robić prawdziwe perełki. Warto chociażby spojrzeć na te zdjęcia poniżej. Tak wyglądają odnowione klatki schodowe kamienic we Wrocławiu.

Pytanie nasuwa się jedno. Dlaczego nie można tak zrobić w Pile? Czy doprawdy trzeba wszystko zniszczyć, wyburzyć, zlikwidować?

Pytanie brzmi: Czy naprawdę warto?

Advertisement
Continue Reading
Advertisement